LIVERPUL NE ODUSTAJE OD TITULE: Žota sa DVA gola srušio Lester, Arsenal HITA ka Ligi šampiona! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Lestera sa 2:0, u utakmici 24. kola Premijer lige.

Liverpul je upisao 15. pobedu u domaćem šampionatu i drugi je na tabeli sa 51 bodom, odnosno ima devet manje od prvoplasiranog Mančester sitija koji ima meč više. Na drugoj strani, Lester je na 12. poziciji sa 26 bodova.

Ekipa s Enfilda je povela u 34. minutu golom Žote. Prethodno je Virdžil Van Daj šutirao glavom, Kasper Šmajhel je taj udarac odbranio, ali nije mogao i šut Žote koji je odbitak sa nekoliko metara prosledio u mrežu.

Pobedu "crvenih" potvrdio je Žota svojim drugim golom na meču, u 87. minutu, posle asistencije Matipa.

Fudbaleri Liverpula će u narednom kolu Premijer lige gostovati Barnliju, dok će Lester dočekati Vest Hem.

Arsenal

Arsenal je u gostima slavio protiv Vulverhemptona sa 1:0, a strelac pobedničkog gola bio je Gabrijel u 25. minutu.

Ekipa Arsenala je meč završila sa igračem manje pošto je Gabrijel Martineli dobio dva žuta kartona u 69. minutu.

Arsenal je, posle 12. pobede od početka sezone, četvrti na tabeli sa 39 bodova, dok je Vulverhempton osmi sa pet bodova manje.

Fudbaleri Arsenala će naredni meč u Premijer ligi igrati protiv Brentforda na svom terenu, dok će Vulverhempton gostovati Totenhemu.