MARKO ROJS BRILJIRAO U BERLINU: Posle pobede u glavnom gradu Nemačke Borusija iz Dortmunda se primakla Bajernu na šest bodova!

bundesliga

Norvežanin Haland nije bio u gostujućem sastavu zbog povrede.

Fudbaleri Borusije iz Dormtunda slavili su, rezultatom 3:0, na gostovanju Union Berlinu u 22. kolu Bundeslige i tako se približili vodećem Bajernu na šest bodova zaostatka. Marko Rojs je postigao dva pogotka i bio najbolji igrač na meču. Norvežanin Haland nije bio u gostujućem sastavu zbog povrede.

Gosti su držali utakmicu pod kontrolom u drugom poluvremnu, a konačan rezultat je postavio Rafael Gereiro u 71. minutu.

Union je postigao "utešni" gol u 74. minutu, ali je on poništen zbog prekršaja u začetku napada. Posle 22 odigrana kola Dortmund se nalazi na drugoj pozicji za 46 bodova, dok je Union Berlin šesti sa 34 boda.