RONALDO MAGIJOM PREKINUO POST: Kristijano posle šest utakmica postigao gol, Junajted upisao pobedu

18. kolo

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su u odloženoj utakmici 18. kola Premijer lige Brajton sa 2:0 (0:0).

"Đavoli" su se i na ovoj utakmici mučili. Poraz od Midlzbroa i ispadanje iz FA kupa, zatim remiji protiv Barnlija i Sautemptona, ostavili su traga na ekipu iz Mančestera.

Brajton je imao više od igre, ali je Kristijano Ronaldo prekinuo mučenje svog tima. On je fantastičnim golom u 51. minutu doveo svoj tim u vođstvo. Ujedno je prekinuo niz od šest utakmica bez pogotka.

Samo tri minuta kasnije Luis Dank je dobio direktan crveni karton i time olakšao posao Junajtedu.

Pobedu je u 97. minutu potvrdio Fernandeš za konačnih 2:0.

Junajted je četvrti sa 43 boda, na poziciji koja vodi u Ligu šampiona, ali sa samo dva boda više u odnosu na Vest Hem i četiri boda više u odnosu na Arsenal koji ima i tri utakmice manje.