RIKARDO ODVEO PARTIZAN U OSMINU FINALA LIGE KONFERENCIJA: Crno-beli na krilima grobara izbacili Spartu VIDEO

Revanš 1/16 finala

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Lige konferencija.

Crno-beli su u revanšu 1/16 finala savladali u fantastičnoj atmosferi u Beogradu Spartu sa 2:1 82:0), i ukupnim rezultatom 3:1 prošli dalje.

Oba pogotka za tim Aleksandra Stanojevića postigao je Rikardo Gomeš, prvi u 7. a drugi u 25. minutu.

Česi su smanjili u 85. minutu golom Hložeka.

Srpski tim je sjajno ušao u meč, od prve sekunde kidisao kao golu Čeha, a ta ofanziva se isplatila već u sedmom minutu. Zdjelar je uposlio Rikarda koji je prošao između dvojice fudbalera Sparte i onda ispod golmana Holeca plasirao loptu u mrežu.

Nije se dugo čekalo ni na drugi gol. Jojić je izveo korner, a Rikardo glavom sa desetak metara ponovo našao put do mreže Sparte.

Žreb za osminu finala Lige konferencija biće u petak u 13 časova.

U povlašćen delu su ekip od kojih će jedna biti rival Partizana: Az Alkmar (Holandija), Bazel (Švajcarska), Kopenhagen (Danska), Fejenord (Holandija), Gent (Belgija), LASK (Austrija), Ren (Francuska), Roma (Italija).

Partizan, Sparta

Na stadionu u Humskoj se nalazi oko 16.000 navijača, što je približno pun kapacitet, s obzirom da je moguće prisustvo 50 odsto.

Na dečjoj tribini se nalazi 5.200 mališana iz fudbalskih škola iz cele Srbije.

2. POLUVREME

90+1. minut - Žuti karton za golmana Popovića zbog odugovlačenja.

Igraće se četiri minuta zaustavnog vremena.

90. minut - Kakva prilika za Terzića! Izbio je sam ispred golmana Sparte, ali onda zakomplikovao svoju situaciju.

85. minut - GOOOL! Sparta je smanjila golom Hložeka. Česi su izveli skraćeni korner, loptu je neko skrenuo do Hložeka koji sa tri metra ubacuje u gol.

83. minut - Žuti karton za Uroševića.

81. minut - Minčev šutira sa 20-tak metara, visoko preko gola.

78. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Izlaze Jojić i Menig, ulaze Nikola Terzić i Filip Holender.

77. minut - Menig je pokušao posle solo prodora, ali njegov šut odlazi daleko od gola.

75. minut - Šutirao je Jojić sa oko 25 metara, pored gola.

72. minut - Pritisak Sparte sa igračem više. Korner za Čehe, ali ništa od opasnosti po gol crno-belih.

70. minut - Izmena u Sparti, umesto Haraslina u igri je Harabec.

69. minut - Velika prilika na drugoj strani. Hancko je centrirao po zemlji a dvojica napadača Sparte su bila kratka. Lopta je praktično išla paralelno sa gol crtom.

69. minut - Menig u kontri, pretrčao je skoro 90 minuta, ali je šutirao pored gola.

65. minut - Rikardo Gomeš dobija drugi žuti karton, samim tim i isključenje. Rikardo je bio u šansi za gol, pao je posle duela sa Vitikom, a onda je bugarski sudija dodelio drugi žuti karton napadaču crno-belih zbog simuliranja. Partizan 30-tak minuta sa igračem manje. Možda i veći problem je taj što Partizan neće moći da računa na Rikarda u prvoj utakmici osmine finala Lige konferencija.

64. minut - Skraćeni korner za Spartu, uspevaju crno-beli da otklone opasnost.

62. minut - Dvostruka izmena i u Sparti. Umesto Sačeka u igri je Dočkal, umesto Čvančara ulazi stariji Krejči. Dvojica fudbalera u Sparti nose isto ime i prezime Ladislav Krejči. Gosti pojačavaju ofanzivni deo tima.

61. minut - Stanojević vrši prve izmene. Dvostruka izmena. Umesto Lazara Markovića u igri je Nemanja Jojić. Umesto Birbasa Natja u igri je Marko Jevtović.

59. minut - Velika prilika za Partizan! Lazar Marković je imao jedan na jedan iskosa sa desne strane, ali je šutirao u Holeca. Pre toga je dobio sjajnu loptu od Natha.

57. minut - Sparta je imala priliku. Haraslin je stvorio sebi priliku za šut sa desne strane, ali je Popović na mestu. Prva ozbiljnija akcija gostujuće ekipe i drugi šut u okvir gola Partizana.

51. minut - Pokušao je Miletić, ali je njegov šut sa oko 25 metara završio preko gola.

47. minut - Sparta je napala, dobila je korner. Popović dobro reaguje. Posle toga žuti karton za Čvančaru koji je laktor udario Vujačića.

46. minut - Miletić dobija žuti karton pošto je prekršajem zaustavio nalet Sparte.

Izmena u Sparti, Minčev umesto Pešeka. Obojica su igrači sredine terena.

1. POLUVREME

KRAJ 1. POLUVREMENA

45. minut - Bugarski sudija je produžio prvo poluvreme za jedan minut.

38. minut - Novi nalet Partizana, akcija u kojoj su učestvovali Natho i Marković završena je udarcem Meniga pored gola.

37. minut - Sparta je bila u napadu, Soček je oprobao šut ali je lopta otišla u aut.

36. minut - Žuti karton za Krejčija. Kapiten Sparte je oštro startovao.

32. minut - Sjajan napad Partizana, Menig je poslao loptu ka Markoviću, ali je u poslednjem trenutku Hancko izbacio loptu u korner. Šteta, bio bi to zicer za Markovića.

27. minut - Poništen gol Uroševića! Vujačić koji je dodao loptu Uroševiću je bio u ofsajdu.

25. minut - GOOOL! Rikardo Gomeš je ponovo strelac! Posle kornera koji je izveo Jojić Rikardo Gomeš je glavom šutirao sa desetak metara i matirao Holeca!

23. minut - Duboka lopta ka Rikardu Gomešu, ali je golman Holec bio brži. Korner za Partizan.

22. minut - Nova prilika za Partizan, lepa akcija Meniga i Natha, šut Rikarda je izblokiran.

21. minut - Sparta je prvi put ušla u šesnaesterac Partizana, ali Saničanin blokira šut i izbacuje loptu u korner. Posle kornera nije bilo opasnosti po gol crno-belih.

15. minut - Prvi pokušaj Sparte, šutirao je Hložek, ali je to bio lak posao za Popovića.

11. minut - Umalo velika greška odbrane Sparte, golman Holec je jedva intervenisao pošto je njegov saigrač uputio jaku loptu ka golu.

7. minut - GOOOL! RIKARDO GOMEŠ je strelac! Partizan vodi posle sjajne akcije najboljeg napadača! Rikardo je prošao između dvojice defanzivaca Sparta posle lopte Zdjelara i ispod golmana Sparte poslao loptu u mrežu!

Inače, UEFA je ukinula pravilo gol u gostima, pa sada ukupna prednost Partizana od 2:0 deluje prilično ubedljivo.

7. minut - Šutirao je Rikardo sa ivice šesnaesterca

6. minut - Prestrogo dosuđen žuti karton za Rikarda.

2. minut - Novi nalet crno-belih, Jojić je dodao do Meniga, ovaj šutirao ali je šut izblokiran.

1. minut - Prvi nalet Partizana, bili su crno-beli u šesnaestercu gostiju, ali nisu uspeli da upute šut ka golu. Crno-beli u prvom poluvremenu napadaju ka severnoj strani stadiona u Humskoj.

PARTIZAN - SPARTA Stadion: Partizan, Beograd Sudija: Georgi Kabakov (Bugarska). Pomoćnici: Martin Margaritov, Dijan Valkov

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović - Miletić, Saničanin, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Jojić - Natho, Marković, Menig - Rikardo. Trener: Aleksandar Stanojević

Rezerve: Stevanović, Holender, Pavlović, Baždar, Živković, Jevtović, Ostojić, Milovanović, Terzić, Jović, Lutovac, Smiljanić.

SPARTA (4-2-3-1): Holec - Vizner, Panak, Vitik, Hanko - Soček, Krejči - Pešeh, Hložek, Haraslin - Čvančara. Trener: Pavel Vrba

Rezerve; Nita, Heča, Gabrijel, Suček, Pavelka, Krejči I., Dočkal, Minčev, Nilsen, Karabec, Suhomel, Rineš.

Fudbaleri Partizana dočekaće od 18.45 ekipu Sparte iz Praga u revanš utakmici šesnaestine finala Lige konferencija.

Crno-beli su prošlog četvrtka pobedili u Pragu rezultatom 1:0 golom Kvinsija Meniga.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je da je ekipa dobrim rezultatom u prvom meču protiv praške Sparte nametnula obavezu prolaska, kao i da će u revanš duel ući maksimalno spremni.

"Sami smo sebi nametnuli pritisak prolaska dalje sa utakmicom u Pragu. Da li je to dobro ili nije videćemo, ali u svakom slučaju ulazimo jako i maksimalno. Želimo da obradujemo naše navijače, koji su i na prošloj utakmici bili u većem broju, nadam se i sutra, jer je potrebna njihova pomoć", rekao je Stanojević na konferenciji za medije.

Stanojević je dodao da je ponosan na svoje igrače, kojima je ovo 14. utakmica ove sezone u Evropi.

"Imali smo razna očekivanja i verovanja na početku, ali igrači su izneli ceo ovaj period i svaka im čast na tome. Sutra bi trebalo da uživaju zajedno sa našim navijačima, biće potpuno durgačija utakmica nego u Pragu, jer je ovo eliminaciona utakmica, biće dosta više rizika, pogotvo sa njihove strane", rekao je on.

Trener crno-belih istakao je da je svaki pozitivan rezultat iz prve utakmice odličan, ali i da sve može da se promeni ukoliko rival prvi postigne gol.

"Sve je otvoreno, oni su izašli iz dva jaka derbija tamo, sada su se osvežili ovom pauzom i sigurno da će više rizikovati i više svežine imati, tako da verujem da će biti izuzetno teška i neizvesna utakmica do kraja", ocenio je on.