ASPIRINI ZAUSTAVILI BAVARCE: Remi Bajerna i Bajera, pobeda Volfsburga

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna odigrali su danas na svom terenu u Minhenu nerešeno 1:1 protiv Bajera iz Leverkuzena, u utakmici 25. kola Bundeslige.

Aktuelni šampion poveo je u 18. mintu kada je strelac bio Niklas Zile, a konačan rezultat postavio je fudbaler Bajerna Tomas Miler, koji je postigao autogol u 36. minutu.

Posle drugog remija u prvenstvu Bajern ima 59 bodova na prvom mestu na tabeli, devet bodova više i utakmicu više od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda. Leverkuzen je treći sa 45 bodova.

Fudbaleri Volfsburga pobedili su Union Berlin sa 1:0. Pobedu domaćima doneo je igrač Uniona Tajvo Avonji, autogolom u 24. minutu.

Volfsburg je ostvario devetu pobedu u prvenstvu i zauzima 12. mesto na tabeli sa 31 bodom. Berlinski klub pretrpeo je osmi poraz i sa 37 bodova zauzima sedmo mesto.

Lajpcig je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Frajburga. Frajburg je poveo golom Ermedina Demirovića u 38. minutu, a bod domaćima obezbedio je Anhelinjo pogotkom u 90. minutu.

Lajpcig i Frajburg imaju po 41 bod na četvrtom i petom mestu na tabeli.

U ostalim utakmicama Bohum je na svom terenu pobedio Grojter Firt sa 2:1, a Ajntraht je u Berlinu pobedio Hertu sa 4:1.

Kasnije igraju Štutgart - Borusija Menhengladbah.