ŠOK U HUMSKOJ! PARTIZANOVA NULA PROTIV NAPRETKA! Crno-beli odigrali OČAJAN meč i udaljili se od titule!

SUPERLIGA

Fudbaleri Partizana na svom terenu igrali bez golova protiv kruševačkog Napretka

Šok u Humskoj! Partizan - Napredak 0:0! Crno-beli se nalaze u velikoj rezultatskoj krizi i današnji rezultat je potvrda toga. Prednost na tabeli u odnosu na Crvenu zvezde potpuno se istopila (tri boda više imaju crno-beli, ali Zvezda svoj meč igra u ponedeljak).

Partizan, Napredak

Jako loše odigrali su izabranici Aleksandra Stanojevića meč protiv Čarapana. U prvom poluvremenu gotovo da nisu stvorili veliku šansu, jalovi napadi završavali su se na 20-tak metara od gola gostiju. Falila je energija, nadahnuće u napadima...

Nije to bio Partizan na kakvu su navijači navikli u prvom delu sezonu. U nastavku su crno-beli zaigrali malo odlučnije, ali sve je to bilo nedovoljno.

Gosti su se znalački branili. Nisu prezali ni od čeka kako bi ostvarili cilj. Dobar deo drugog poluvremena proveli su u "valjanju" po terenu, pa je nadoknada meča bila sedam minuta. Tada su domaći propustili najbolju šansu da dođu do tri boda.

Milovanović je bio sam na pet metra od gola Napretka dobio je idealnu loptu, ali je njegov šut glavom pogodio u nogu golmana gostiju.

EVO KAKO JE IZGLEDAO TOK MEČA:

90 + 8. minut - Kraj utakmice.

90 + 4. minut - Rikardo iskosa sa leve strane pogađa samo spoljni deo mreže

Sudijska nadoknada je sedam minuta!

90 + 1. minut - Milovanović sa par metara pogađa golmana Vasiljevuića

88. minut - slab pokušaj Rikarda, golman Napretka Vasiljević to lako brani

81. minut - velika prilika za Napredak, Petar Kunić pogađa stativu, ali je ipak bio u ofsajdu

80. minut - u poslednjih dvadesetak minuta bez ozbiljnih prilika, gosti iz Kruševca vešto "kradu vreme"

Utakmici na stadionu u Humskoj ulici prisustvuje 2.506 gledalaca

61. minut - Marko Milovanović ušao u igru umesto kapitena Lazara Markovića, odmah u prvom pokušaju glavom poslao loptu za malo pored gola

60. minut - solo prodor Jovića, ali za malo neprecizan u završnom udarcu

59. minut - izblokiran pokušaj fudbalera Napretka Stefana Jovanovića

57. minut - gostujući igrač Spremo umalo da postigne autogol, ali je pogodio pre;ku, međutim dosu]en je prekršaj za goste posle faula u napadu Markovića

52. minut - poku[aj Vuja;i' glavom posle centar[uta, ali lopta odlayi daleko preko gola

Počelo je drugo poluvreme.

Četiri izmene napravio je trener Aleksandar Stanojević. Igru su napustili Pavlović, Menig, Jojić i Lutovac, a ušli su Jevtović, Živković, Jović i Holander.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Posle prvih 45 minuta igre rezultat je 0:0. Partizan je imao loptu u svom posedu, konstantno opsedao gol gostiju, ali odbrana Napretka je odradila sjajan posao.

43. minut - Novi žuti karton. Kojičić prekida opasan napad Partizana. I Lazar Marković je "požuteo" zbog neprimerene reakcije.

38. minut - Najbolja prilika za goste. Odličan centaršut, međutim, Marjanović je očajno zahvatio loptu glavom.

35. minut - Slobodan udarac za Partizan, Jojić je uputio odličan centaršut, ali udarac Miletića je izblokiran.

29. minut - Neoprezan start Rikarda i žuti karton. Pokušao je makazicama da zavši akciju i tom prilikom je udario u glavu štopera gostujućeg tima.

27. minut - Opasan start Uroša Raškovića i prvi žuti karton na meču. Sa dve noge je startovao nad Lazarom Markovićem, slobodan udarac za Partizan.

25. minut - Sjajno se brane Kruševljani na ovom meču.

20. minut - Ređaju se šanse pred golom Napretka. Markovićev šut je izblokiran, a nakon kornera Urošević šutira glavom tik iznad prečke. Ostaje 0:0.

19. minut - Partizan ima inicijativu, konstantno vrši pritisak, ali fudbaleri domaćeg tima ne uspevaju da ozbiljnije ugroze gol protivnika.

Partizan - Napredak

12. minut - Sjajna prilika za crno-bele. Lutovac je sjajno centrirao, ali Đeković u poslednjem momentu reaguje i sprečava Rikarda da postigne gol.

7. minut - Menig pada u šesnaestercu gostiju posle duela sa sa defanzivcem Napretka, ali sudija odmahuje rukom. Ništa od jedanaesterca.

5. minut - Solidna prilika za crno-bele. Rikardo je sjajno povukao loptu, uposlio Markovića, ali kapiten Partizana je uputio očajan centaršut.

UTAKMICA JE POČELA

Minut ćutanja u Humskoj zbog iznenadne smrti bivših fudbalera Partizana Dragoluba Jeremića i Nebojše Ušketa Vučićevića.

SASTAVI TIMOVA:

Partizan: Stevanović – Lutovac, Miletić, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Jojić – Marković, Pavlović, Menig – Rikardo.

Napredak: Vasiljević – S. Jovanović, Kojičić, , Spremo – Marjanović, Rašković – Đ. Jovanović, Đuričković, Kočić – Melunović.

Nakon bolnog poraza od Fejnorda (5:2) u prvom meču osmine finala Lige konferencija, klub iz Humske se okreće obavezama u domaćem šampionatu.

Partizan ima imperativ pobede, jer želi da zadrži lidersku poziciju na tabeli.

S druge strane, gosti se nadaju da su crno-beli još pod utiskom teškog poraza u Evropi i nadaju se da mogu da naprave iznenađenje u Humskoj.

Meč počinje u 14.30, a tekstualni prenos može pratiti na našem portalu.