NORVEŽANI RUŠE REDOM: Bodo, PSV, Lester i Olimpik u četvrtfinalu Lige konferencija

LIGA KONFERENCIJA

Fudbaleri PSV-a plasirali su se u četvrtfinale Lige konferencija, pošto su u revanš utakmici osmine finala na gostujućem terenu pobedili Kopenhagen sa 4:0.

.PSV je prošao dalje ukupnim rezultatom 8:4, pošto je prethodne sedmice u Ajndhovenu bilo 4:4.

Dvostruki strelac večeras je bio Eran Zahavi, koji je golove postigao u 10. i 79. minutu, a golove su postigli još Mario Gece u 38. i Noni Maduke u prvo minutu nadoknade.

U četvrtfinalu je i Lester i pored toga što je večeras u revanšu izgubio u Francuskoj od Rena sa 1:2. U prvoj utakmici engleski tim je na svom terenu pobedio sa 2:0.

Ren je večeras poveo golom Benžamena Burižoa u osmom minutu, a izjednačio je Vesli Fofana u 51. minutu. Pobedu francuskom timu doneo je Flavijen Te u 76. minutu.

Fudbaleri Olimpika plasirali su se u četvrtfinale pošto su u revanšu kao gosti pobedili Bazel sa 2:1. U prvoj utakmici Olimpik je u Marseju pobedio sa takođe 2:1.

Olimpik je večeras mogao da povede u 35. minutu, ali je Amin Arit promašio penal.

Bazel je poveo u 63. minutu kada je strelac bio Den Ndoje, a izjednačio je Džengiz Under u 74. Pobedu Olimpiku doneo je Valenten Rože pogotkom u trećem minutu nadoknade.

Bodo Glimt

Fudbaleri norveške ekipe Bodo Glimt plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige konferencija, pošto su u revanš utakmici osmine finala posle produžetaka na gostujućem terenu odigrali nerešeno 2:2 protiv AZ Alkmara.

U prvoj utakmici u Norveškoj domaći su pobedili sa 2:1, pa su prošli u četvrtfinale ukupnim rezultatom 4:3.

Holandska ekipa povela je u 18. minutu golom Vangelisa Pavlidisa, a izjednačio je Amal Pelegrino u 26. minutu. AZ je poveo u 30. minutu drugim golom Pavlidisa na meču i tim rezultatom završen je regularni deo utakmice, pa su odigrani produžeci.

Gol kojim je Bodo Glimt prošao dalje postigao je Alfons Sampsted u prvom minutu nadoknade prvog produžetka.

Osim Bodo Glimta, večeras su se u četvrtfinale Lige konferencija plasirali PSV, Lester i Olimpik iz Marseja.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige konferencija na programu je u petak od 15 časova u Nionu.