KRALJEVSKA BRUKA U MADRIDU! Barselona potpuno PONIZILA Real: Katalonci održali ČAS FUDBALA ljutom rivalu! VIDEO

el klasiko

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su poraženi od Barselone u popularnom " El klasiku" u utakmici 29. kola šapnskog prvenstva.

Barselona je bukvalno pregazila Real Madrid u prvom poluvremenu.

Golove za Katalonce postigli su Obamejang u 29. i u 38. minutu.

Kad se očekivao odgovor Reala u nastavku, usledio je potpuni potop.

Tores u 47. i ponovo Obamejang u 53. minutu bili su strelci za nestvarnih 4:0 za Barselonu usred Madrida.

1 / 3 Foto: Profimedia

Barselona je povela u 29. minutu. Dembele je odlično prošao po desnom boku i centrirao, a Pjer Emerik Obamejang glavom sproveo loptu u mrežu.

Na 2:0 povisio je Arauho u 38. minutu nakon kornera i sjajnog skoka.

Čim je počelo drugo poluvreme Feran Tores je propustio veliku šansu ali se samo minut kasnije ispravio. Naivno je ispala odbrana Reala, Obamejang petom šalje za Toresa koji pogađa gornji desni ugao.

U 53. minutu Obamejang je pobegao odbrani Real Madrida, a pomoćnik rekao da je u pitanju ofsajd. Sudija je pustio da se igra nastavi, napadač Barse pogodio mrežu, koji je nakon upotrebe VARA i burnih protesta iz Reala priznat.

Ovaj poraz ne utiče značajno na šampionsku trku.