SJAJNI BEJL POGURAO ZMAJEVE: Vels preko Austrije do finala baraža za SP

KATAR 2022

Fudbaleri Velsa plasirali su se večeras u finale baraža za Svetsko prvenstvo, pošto su na svom terenu pobedili Austriju sa 2:1.

Domaća selekcija je povela golom Gereta Bejla u 25. minutu. On se u strelce upisao posle preciznog šuta iz slobodnog udarca, koji je izveo sa dvadesetak metara.

Svoj drugi gol na meču Bejl je postigao u 51. minutu, nakon odličnog udarca u gornji ugao.

Gosti su do kraja meča uspeli samo da smanje rezultat, pošto je posle udarca Marsela Zabicera, autogol u 65. minutu postigao Ben Dejvis.

Vels će u junu biti domaćin finala baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo u Kataru, a za protivnika će imati boljeg iz meča Škotska - Ukrajina, koji je odložen za jun zbog rata u Ukrajini.

Fudbaleri Švedske plasirali su se večeras u finale baraža za Svetsko prvenstvo, pošto su na svom terenu posle produžetaka pobedili Češku sa 1:0.

Gosti su u 11. minutu postigli gol preko Jana Kuhte, ali je on poništen zbog prekršaja u napadu.

U nastavku nije bilo golova, pa je meč otišao u produžetke.

Gol za pobedu Švedske postigao je u 110. minutu Robin Kvajson, posle odlične akcije domaćeg tima.

Švedska će finale baraža igrati na gostovanju protiv Poljske, koja je do plasmana došla direktno, pošto je Rusija suspendovana zbog vojne intervencije u Ukrajini.

Taj finalni meč na programu je 29. marta.