MAKEDONCI I IBRAHIMOVIĆ OSTALI BEZ KATARA: Portugal i Ronaldo RASTUŽILI komšije, Levandovski pogurao Poljake ka Mundijalu! VIDEO

KATAR 2022

U utorak uveče odigrane su utakmice baraža u evropskoj zoni za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Fudbalske reprezentacije Portugala i Poljske plasirale su se večeras na Svetsko prvenstvo u Kataru, pošto su u finalu baraža bile bolje od Severne Makedonije, odnosno Švedske.

Portugal je u Portu slavio protiv Severne Makedonije sa 2:0 golovima Bruna Fernandeša u 32. i 65. minutu.

Domaća selekcija je od početka meča bila bolja i stvarala šanse, dok Severna Makedonija posle eliminacije Italije nije imala snage za još jedno iznenadjenje.

U 32. minutu su Ronaldo i Bruno Fernandeš iskoristili veliku grešku kapitena Severne Makedonije Stefana Ristovskog koji je loše vratio loptu u sredinu terena. Do nje je stigao Bruno, koji je potom odigrao dupli pas sa Ronaldom i savladao golmana gostujećeg tima.

Portugalci su i drugi pogodak postigli posle greške Makedonaca i kontranapada. U tom 65. minutu akcija je završena sjajnim centaršutem Žote i drugim golom Bruna.

Portugal

Istim rezultatom slavila je i Poljska na svom terenu protiv Švedske.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je Poljska posle samo četiri minuta igre u nastavku povela golom Roberta Levandovskog sa penala. Pobedu i plasman Poljaka na Mundijal potvrdio je Pjotr Zjelinski u 73. minutu.

Žreb grupa za Svetsko prvenstvo zakazan je za petak, a turnir u Kataru je na programu od 21. novembra do 18. decembra.

Poljska

KRAJ MEČEVA

PORTUGAL - SEVERNA MAKEDONIJA 2:0

POLJSKA - ŠVEDSKA 2:0

Portugal

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmice su završene, Portugal i Poljska su na Mundijalu

80. minut- Zlatan Ibrahimović je u igri, da pokuša nemoguće i vrati Šveđane u igru.

Zlatan Ibrahimović, Švedska

73. minut - GOL, i Poljska je duplirala prednost, Zjelinski je strelac, domaćin sve bliži Mundijalu

72. minut - Portugalci nastavljaju sa napadima, Makedonci deluju nemoćno.

65. minut - GOL, Portugal je duplirao prednost, sjajna lopta Dioga Žote, a Bruno Fernandeš manirom rasnog strelca matira Dimitrievskog

Portugal

59. minut - Polkušao je Kristijano Ronaldo glavom nakon centaršuta Bruna iz kornera.

Daleko preko gola, posle centaršuta Bruna iz kornera sa leve strane.

50. minut- GOL, Poljska vodi protiv Švedske, strelac je Levandovski sa penala.

Poljska

50. minut - Portugal nastavlja sa napadima, Bruno je bio u dobroj šansi.

46. minut - Utakmice su nastavljene

Portugal

Prvo poluvreme:

41. minut - Nova velika prilika Žota se ponovo spetljao pred golom

38. minut - Portugal u naletu nakon postignutog gola, žele da iskoriste momenat.

34. minut - GOL ,Portugal vodi 1:0, nakon velike greške Makedonaca, Ristovski šalje dugu loptu na sredinu terena, Bruno preseca loptu, odigrava dupli pas sa Ronaldom, a onda rutinski matira Dimitrievskog

29. minut - Portugalci sve više pritiskaju, Makedonija odoleva

24. minut - Žota sjajno šutira glavom posle kornera, lopta od zemlje odlazi zamalo preko prečke

20. minut - Pokušaj Alijovskog iz voleja iskosa sa leve strane, pored gola.

16. minut - Zapretili su i Makedonci nakon dva uzastopna kornera.

Portugal

14. minut- Prva velika šansa za Portugal. Ronaldo je dobio loptu u prostor i sa desetak metara iz odlične prilike šutirao pored desne stative.

5. minut - Miran početak utakmice u Portu, Makedonci se nisu uplašili.

1. minut - Utakmice su počele

- Makedonci imaju podršku oko 2000 svojih navijača na stadionu " Dragao" u Portu.

PORTUGALIJA: Košta - Mendeš, Pepe, Danilo, Kanselo - Otavio, Mutinjo, Bruno - Silva, Žota, Ronaldo.

SEVERNA MAKEDONIJA: Dimitrievski, Ristovski, Musilu, Velkovski, Alioski - Elmas, Bardi, Ademi, Trajkovski - Ristovski, Kostadinov.

POLJSKA: Ščensni - Bednarek, Glik, Bjelik - Berežinski, Moder, Goralski, Keš - Šimanski, Zjelinski - Levandovski.

ŠVEDSKA: Olsen - Kraft, Lindelof - Danielson, Augustinson - Kuluševski, Karlstrom, Olson, Forsberg - Isak, Kuaison.

U Portu Portugal dočekuje Severnu Makedoniju. dok u Horzovu Poljska dočekuje Švedsku.

Srbija je novembra meseca prošle godine u sred Lisabona šokirala favorizovane Portugalce i golom Aleksandra Mitrovića u 90minutu plasirala se direktno u Katara a šokiranog Ronalda i drugare poslala u baraž.

Svi su očekivali da će se večeras u odlučujućem meču sastati Portugal i Italija, ali tako nisu mislili Makedonci.

Golom Aleksandra Trajkovskog, Makedonija je šokirala evropskog prvaka u 92. minutu i stigla na korak od ostvarenja snova.

U Makedoniji je prava nacionalna euforija svi priželjkuju još jedno čudo, a obećane su i bogate premije

- Vi ste šampioni za nas, pobednici i ponos svih nas. Verujemo u vas i zato želim da vam poželim uspeh u meču sa Portugalom. Najmanje što kao vlada možemo da uradimo je da izdvojimo nagradu od 500.000 evra ako se plasirate na Svetsko prvenstvo - rekao je predsednik vlade Severne Makedonije Dimitar Kovačevski fudbalerima u avionu pred polazak za Portugal.

Blagoja Milevski, Severna Makedonija

Selektor Makedonije Blagoja Milevski veruje u svoj tim

"O portugalskom timu je uzaludno trošiti reči, imaju odlične igrače, ne bih nikoga posebno izdvajao, jer ću morati mnogo da pričam. Nismo došli kao turisti, došli smo da uživamo u utakmici i pobedimo", rekao je Milevski.

Fernando Santos

Sa druge strane Portugal je opravdao ulogu favorita protiv Turske i uz dosta muka slavio sa 3:1

Selektor Portugala Fernando Santoš poziva na oprez.

"Slavili su protiv Jermenije, Italije i Nemačke. Ako ih ne gledamo kao tim, kao celinu, već kao pojedince, rizikovaćemo mnogo. Moramo da budemo spremni u svakom trenutku, da nadjemo odgovor za njihov nizak blok i sjajan kontranapad. Kažu da je ovo meč njihovog života, da će ginuti na terenu, a nama je isto tako ovo meč života i smrti. Moramo da odgovorimo na isti način kada je reč o žrtvovanju i posvećenosti. A onda intezitetom i kreativnošću da dodjemo do pobede. Naš cilj je da budemo u Kataru, počeli smo protiv Turske i sutra to moramo ponoviti", rekao je portugalski selektor

Dušan Tadić, Srbija, Portugal, Kristijano Ronaldo

Kapiten Portugala Kristijano Ronaldo uveren je kako će Portugal ići na Mundijal i da je ovaj meč za njih kao finale Svetskog prvenstva.

"Ovo je za nas finale i spremni smo. Jesmo li favoriti? Ja sebe uvek smatram favoritom, kod kuće ili na strani. Znamo da nas pobeda vodi na Svetski prvenstvo. Imamo veliku odgovornost da dobijemo ovaj meč", rekao je Ronaldo.

Pohvalio je Severnu Makedoniju, ali tvrdi da protiv Portugala iznenađenja neće biti.

"Iznenadili su u dosta utakmica, ali uveren sam da nas neće. Portugal će pobediti i otići na Svetsko prvenstvo. Svetsko prvenstvo se ne može igrati bez Portugala", istakao je Ronaldo.

Portugal je protiv Turske uz dosta muka opravdao očekivanja i pobedom od 3:1, došao na korak od Mundijala.

Robert Levandovski, Zlatan Ibrahimović

U drugom meču sastaju se Poljska i Švedska.

Poljaci suzbog izbacivanja Rusije direktno došli do finala baraža, dok su Šveđani u polufinalu nakon produžetka savladali Češku sa 1:0

Ovaj meč biće posebno zanimljiv zbog činjenice da dva velika svetska golgetera nastupaju za ove dve selekcije.

Sa jedna strane Robert Levandovski prva zvezda Poljske, a sa druge Zlatan Ibrahimović, iako već na zalasku karijere, uvek opasnost po gol protivnika.

Levandovski će početi utakmicu,dok se očekuje da Ibrahimović koji nije u potpunosti spreman počne na klupi.