INTER SREĆNO I SPRETNO SRUŠIO JUVENTUS: Vlahoviću se nije dalo, šampion izbacio "Staru damu" iz trke za Skudetom

DERBI ITALIJE

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na gostujućem terenu u Torinu Juventus sa 1:0, u utakmici 31. kola Serije A.

Veliku pobedu " neroazurima" u derbiju Italije, doneo je Hakan Čalhanolu iz penala u petom minutu nadoknade prvog poluvremena, nakon što je dva puta izvodio udarac sa 11 metara.

Njemu je prvobitno golman crno-belih odbranio penal, ali je sudija procenio da je jedan igrač domaće ekipe ranije ušao u šesnaesterac, pa ga je Čalhanoglu ponovo izveo i zatresao mrežu.

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović nije uspeo da zatrese mrežu aktuelnog šampiona Italije Intera i postigne svoj 22. gol u sezoni.

Vlahović je u 63. minutu sam kreirao najbolju priliku na utakmici.

Lažnjakom je izbacio iz igre dvojicu protivničkih igrača i gađao dalji ugao, slabijom, desnom nogom, ali ga nije pogodio za nekoliko centimetara

Inter ima 18 pobeda u prvenstvu i treći je na tabeli sa 63 boda, tri manje od drugoplasiranog Napolija, koji ima utakmicu više. Prvoplasirani Milan ima 66 bodova iz 30. utakmica

Barselona

Juventus je ostao četvrti sa 59 bodova i, praktično definitivno je ispao iz trke za titulu.

Ranije danas Fjorentina je na svom terenu pobedila Empoli sa 1:0, a Napoli je u Bergamu pobedio Atalantu sa 3:1. Udineze je kao domaćin pobedio Kaljari sa 5:1, a Roma je u Djenovi bila bolja od Sampdorije sa 1:0.