KOSTIĆEV AJNTRAHT HRABROM IGROM DO REMIJA PROTIV BARSELONE: Sudija Jovanović bio na teškom ispitu! Murinjo se obrukao u Norveškoj

evropski kupovi

Velika uzbuđenja viđena su u Ligi Evrope i Ligi konferencija, a fudbalsko veče je obeležio derbi u Frankfurtu, gde su Ajntraht i Barselona igrali nerešeno (1:1). Meč je sudio naš najbolji arbitar Srđan Jovanović, koji je bio na teškom ispitu. Kostićev Ajntraht se hrabro suprostavio slavnom katalanskom klubu, iako je u finišu susreta igrao sa igračem manje.

U duelu rivala koji su igrali sa Crvenom zvezdom ove sezone u Ligi Evrope, Braga je na domaćem terenu zabeležila minimalnu pobedu protiv najtrofejnijeg škotskog kluba Rendžersa.

U Ligi konferencija najviše uzbuđenja je bilo u Roterdamu, gde je viđeno šest golova, a pob tri su dali Fejnord i Slavija iz Praga. Vruće je bilo i u Marseju, gde je domaćin pobedio, a kod jedinog gola gostiju asistent je bio bivši fudbaler partizana Andrija Živković.

Čuveni portugalski trener žoze Murinjo se obrukoao u Norveškoj, jer je Roma vodila, ali je naposletku posle preokreta izgubila, tako da joj Bodo/Glimt očigledno ne leži! Golova jedino nije bilo u Lesteru, gde je gostovao bivši prvak Evrope PSV.

Drugo poluvreme

90+4. minut - isključen je Žerson (drugi žuti karton), strelac vodećeg gola za Marsej

89. minut - Bodo/Glimt sada vodi, Vetlesen donosi preokret u Norveškoj.

78. minut - Isključen Brazilac Tuta (Ajntraht), Jovanović mu pokazao drugi žuti karton!

66. minut - Lion koristi brojčanu nadmoićnost i Endombele poravnava rezultat u Londonu.

66. minut - Barselona stiže do izjednačenja, posle odlične asistencije De Jonga, Feran Tores je siguran realizator!

56. minut - Bodo/Glimt stiže do izjednačenja, strelac Vembamgono!

53. minut - Vest Hem sa igračem manje poveo, strelac Bouen!

48. minut - PAOK smanjuje prednost Marseja, strelac El Kaduri, asistencija bivšeg fudbalera Partizana Andrije Živkovića.

48. minut - Ajntraht zasluženo vodi protiv Barselone, strelac Knauf! Kakva ludnica u Frankfurtu, veliko slavlje navijača u finansijskom centru Evrope!

Prvo poluvreme

Završeno je prvo poluvreme na svim utakmicama

45+3. minut - crveni karton Kresvel (Vest Hem)

Ajntraht

45+1. minut - žuti karton za Filipa Kostića (Ajntraht)

45. minut - Marsej preko najboljeg igrača Dmitrija Pajea je udvostručio prednost protiv tima iz Soluna!

43. minut - Roma je povela u Norveškoj, strelac je Pelegrini.

40. minut - Braga postiže pogodak, strelac je Ruiz!

40. minut - Kostić se pripremao da izvede jedanaesterac za Ajntraht, ali je sudija Srđan Jovanović posle konsultacija sa VAR-om i pogledanog snimka odlučio da nema penala, iako je prvo pokazao na belu tačku posle starta Busketsa!

26. minut - VAR - poništen gol koji je za Bragu postigao Horta zbog faula!

13. minut - Marsej dolazi u vođstvo protiv PAOK-a golom Brazilca Žersona, koji je bio precizan sa ivice šesnaesterca!

7. minut - napadač Ajntrahta Sou nepr4ecizan, propala velika prilika za ekipu iz Frankfurta

Bodo/Glimt - Roma 2:1 (0:1)

(Vembamgono 56, Vetlesen 89 - Pelegrini 43)

Marsej - PAOK 2:1 (2:0)

(Žerson 13, Paje 45 - El Kaduri 49)

Fejnord - Slavija 3:3 (1:1)

(Sinistera 10, Senesi 74, Kokču 86 - Olajinka 41, Sor 67, Traore 90+5)

Najzvučniji susret Lige Evrope igra se u Frankfutu između Ajntrahta našeg Filipa Kostića i Barselone, gde će ekipa Ćavija Ernandeza svakako želeti potvrdi sjajnu formu i produži niz od 13 utakmica bez poraza u svim takmičenjima. Derbi u Frankfurtu sudi naš najbolji arbitar Srđan Jovanović iz Beograda. Uzbuđenja svakako neće manjkati ni na mečevima Zvezdinih ovogodišnjih rivala Brage i Rendžersa, odnosno u sudaru Vest-Hema i Liona.

Što se tiče Lige konferencija najveću pažnju privlači duel Lestera i PSV-a, a zanimljivo će biti i u Norveškoj gde će Roma tražiti osvetu za debakl koji je doživela krajem prošle godine, kada ih je Bode/Glimt prosto deklasirao sa 6:1.

Takođe, na programu je i duel između Marseja i PAOK-a našeg Andrije Živkovića na "Velodromu" i biće zanimljivo ispratiti učinak našeg reprezentativca na ovom susretu.

Na jugu Francuske je nastao pravi haos, navijači dva kluba su se potukli na ulicama Marseja, a na Velodromu je vruća atmosfera!