PLAVCI ZAKAZALI NOVI OKRŠAJ SA LIVERPULOM: Čelsi u finalu FA kupa

fa kup

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale FA kupa, pošto su večeras u Londonu pobedili Kristal Palas sa 2:0.

Na londonskom Vembliju pred više od 76.000 gledalaca Čelsi je poveo u 65. minutu golom Rubena Loftusa-Čika, a pobedu je obezbedio Mejson Maunt u 76. minutu, posle dodavanja Tima Vernera.

Ekipe nisu napravile mnogo prilika na utakmici, a Kristal Palas je imao najbolju u prvom poluvremenu kada je šutirao Šejhu Kujate, a golman Čelsija Eduar Mendi dobro odbranio.

Čelsi će u finalu 14. maja na Vembliju igrati protiv Liverpula, koji je u subotu pobedio Mančester siti sa 3:2.

Čelsi je 2020. godine u finalu izgubio od Arsenala, a prošle godine od Lestera, a sada će igrati za deveti trofej.

Liverpul je do sada osvojio sedam trofeja u FA kupu.

Liverpul i Čelsi su ove godine igrali u finalu Liga kupa, kada su "crveni" pobedili posle izvođenja jedanaesteraca 11:10.

To će biti prvi put od sezone 1992/1993 da dve iste ekipe u sezoni igraju u finalu Liga kupa i FA kupa.