ZVEZDA NA MIŠIĆE SLOMILA BRĐANE: Crveno-beli savladali Čukarički i zadržali prednost nad Partizanom! Borjan branio POVREĐEN!

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički u utakmici 33. kola Superlige Srbije rezulatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je El Fardu Ben u 40. minutu.

Zvezda je do vodjstva mogla u 27. minutu, kada je Milan Pavkov glavom posle kornera pogodio stativu.

Najbolju priliku gosti su imali u 37. minutu iz slobodnog udarca, koji je izveo Miladin Stevanović.

Gol za pobedu crveno-belih postigao je tri minuta kasnije Ben. Sa distance je šutirao Seku Sanogo, a lopta se u nastavku akcije odbila do Bena.

Meč je u drugom poluvremenu bio prekinut desetak minuta, zbog povrede golmana i kapitena Zvezde Milana Borjana.

Zvezda je sada na prvom mestu Super lige Srbije sa 88 bodova, ima dva više od drugoplasiranog Partizana, dok je Čukarički treći sa 54 boda.

Crveno-beli u narednom kolu gostuju Vojvodini, a Čukarički dočekuje Radnički iz Niša.

1 / 9 Foto: Starsport

KRAJ MEČA:

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena 4 minuta

90. minut - Umesto Kataija i Kange u igri su Krstičić i Pankov

89. minut - Ponovo se ukazivala prednost Borjanu.

Zvezda

88. minut - Ergelaš je nakon velike greške Erakovića izleteo ispred Borjana, ali je jako loše šutirao

84. minut - Nastavlja Zvezda da napada, Čukarički vreba iz kontre

78. minut - Gajić je dobio žuti karton zbog neopreznog starta

75. minut - Neverovatnu šansu promašio je Ohi, Gajić je ga jeidealno uposlio , a ovaj sa pet metara neometan šutira pored desne stative gola Mićovića

Zvezda

70. minut - Pauza je potrajala desetak minuta, srećom Borjan se uspešno oporavio.

66. minut - Nezgodan susret glavama Borjana i Erakovića, u želji da izbace lopte ispred napadača Čukaričkog

Zvezda

64. minut - Umesto strelca jedinog gola Bena u igri je Srnić. Promena i u špicu Ohi menja Pavkova.

58. minut - Borjan se požalio na povredu, čini se kvadricepsa, ali brzo se pridigao i nastavlja meč

54. minut - Ivanić je imao fantastičnu priliku Katai ga je sjajno proigrao, šutirao u bliži ugao Mićovića koji sjajno nogama brani.

52. minut - Zvezda napada i u nastavku,crverno- beli žele drugi pogodak što pre

48. minut - Prva velika prilika za Zvezdu u nastavku, nakon kornera i gužve lopta je došla do Kataija, koji sa penaltika šutira očajno

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

44. minut - Velika šansa za Zvezdu Ivanić je spojio Pavkova sa golom, koji iz sjajne situacije šutira pravo u Mićovića

41. minut - GOL, 1:0, Ben! Zvezda je prilično srećno povela, šutirao je Sanogo sa distance, lopta pogodila Kataija, došla do Bena, koji se fintom odslobađa čuvara i matira nemoćnog Mićovića.

Zvezda

37. minut - Sjajan šut Stevanovića iz slobodnjaka, Borjan maestralnom paradom brani.

33. minut - Zvezda nikako nema rešenja za organizovani blok "brđana"

27. minut - Pavkov je posle kornera Kange sa desne strane pogodio stativu.

Zvezda

22. minut - Katai iz slobodnog udarca umalo nije zatresao mrežu nakon slobodnog udarca, lopta je zakačila nekog u živom zidu, promenila pravac i zamalo prevarila Mićovića.

19. minut - Poluprilika za Zvezdu nakon kornera, alo nakon gužve gosti su otklonili opasnost. Centrirao je Ben, ali Rodić nije uspeo da najbolje zahvati loptu.

Zvezda

13. minut - Čukarički dobro parira Zvezdi i vreba iz kontre.

9. minut - Čukarički dobro organizovan stoji u bloku, crveno- beli strpljivo pokušavaju da probiju bedem gostiju.

4. minut - Zvezda ofanzivna od starta, bez prave prilike na početku meča.

1. minut - Utakmica je počela

SASTAVI TIMOVA:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Dragović, Eraković, Rodić - Sanogo, Ivanić, Kanga, Katai - Ben, Pavkov.

ČUKARIČKI: Mićović - Rogan, Šapić, Stevanović, Tošić - Puškarić, Mijalović, Kovač, Lukić, Savić - Aganspahić.

Stadion: "Rajko Mitić" (Beograd)

Sudija: Momčilo Marković

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković oprezan je u najavi meča.

"Svaka utakmica je priča za sebe i uz takav pristup dočekujemo Čukarički. Kada se jedna utakmica završi - odmaramo i spremamo se za narednu, a ciljevi su jasni. Igramo protiv trećeplasiranog na tabeli, dokazali smo da možemo da budemo pravi, iza nas je sjajna utakmica u Bačkoj Topoli i najmanje što možemo da očekujemo je isti pristup, ako ne i bolji. Čukarički nema šta da izgubi sutra i sa takvim predumišljajem dolaze na Marakanu. Umeju da odigraju fenomenalno i da iznenade jače od sebe", počeo je Stanković.

Dejan Stanković

Podsetio se Stanković i utakmice sa Čukaričkim sa starta prolećnog dela sezone koju su naši fudbaleri rešili u svoju korist rezultatom 3:0.

"Došli smo sa priprema, nismo imali 90 minuta u nogama i hvatali smo zalet za ono što nam je tad bilo najbitnije - derbi i Evropa. Tu smo pokazali da smo ušli u onu formu koju smo priželjkivali. Nekada je potrebno da i kada ne odigraš dobro - pobediš, pogotovo trećeplasiranog na tabeli i to rezultatom 3:0. Sada je situacija drugačija, svi znamo koji su nam ciljevi. Protiv koga god da se igra, cilj su tri boda na Marakani i to je jedino što očekujemo", objasnio je Stanković.