Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu ekipu Sasuola sa ubedljivih 6:1, u utakmici 35. kola italijanske Serije A. Napoli je upisao 21. pobedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 70 bodova, dok je Sasuolo deseti sa 46 bodova.

Ekipa Napolija je pitanje pobednika rešila posle svega dvadesetak minuta igre pošto je golovima Kalidua Kulibalija u sedmom, Viktora Osimhena u 15, Irvinga Lozana u 19. i Drisa Mertensa u 21. minutu, povela sa 4:0.

Ubedljivu pobedu domaćeg tima u nastavku su potvrdili Mertens svojim drugim golom u 54. minutu i Amir Rahmani pogotkom u 80. minutu. Jedini gol na Sasuolo postigao je Maksim Lopes tri minuta pre kraja utakmice. Bila je to prava rapsodija Napolitanaca na stadionu "Dijego Armando Maradona".

Fudbaleri Verone su slavili u gostima na sardiniji protiv Kaljarija sa 2:1. Antonin Barak u osmom i Djanluka Kaprari u 44. minutu su doneli Veroni 2:0 na poluvremenu, dok je konačan rezultat postavio Žoao Pedro u 57. minutu.

Verona je deveta na tabeli italijanskog šampionata sa 52 boda, dok je Kaljari na 17. poziciji sa 28 bodova.