KOSTIĆ NA ZVEZDINOG DŽELATA U FINALU LIGE EVROPE: Murinjo protiv PARTIZANOVOG rivala za trofej Lige konferencija! VIDEO

polufinale le i lk

U četvrtak uveče odigrani su revanš mečevi polufinala u Ligi Evrope i Ligi konferencija.

Fudbaleri Ajntrahta i Rendžersa plasirali su se u finale Lige Evropa pošto su eliminisali Vest Hem, odnosno Lajpcig.

Posle pobede od 2:1 u Londonu, Ajntraht je večeras na svom terenu slavio sa 1:0 i tako ukupnim rezultatom 3:1 izborio plasman u finale ovog takmičenja.

Meč u Frankfurtu nije dobro počeo po Vest Hem pošto je Aron Kresvel već u 17. minutu zaradio crveni karton, a posle devet minuta je i primio gol. Strelac je bio Rafael Bore, na asistenciju Ansgara Knaufa.

Vest Hem

Fudbaleri Rendžersa su na svom terenu pobedili Lajpcig sa 3:1 i tako anulirali prednost nemačke ekipe od 1:0 iz prvog meča.

Ekipa Djovanija van Bronkhorsta je do preokreta stigla posle 24 minuta igre. Mrežu Lajpciga prvo je zatresao Džejms Tavernije u 19. minutu, a na 2:0 je pet minuta kasnije povisio Glen Kamara.

Nadu Lajpcigu doneo je Kristofer Nkunku u 71. minutu, ali je gol za plasman Rendžersa u finale postigao Džon Lundstram u 81. minutu.

Finale Lige Evrope zakazano je za 18. maj u Sevilji.

Liga Evrope

Fudbaleri Rome plasirali su se večeras u finale Lige konferencija, pošto su na svom terenu u revanš meču pobedili Lester sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Temi Ejbraham u 11. minutu. Loptu je iz kornera ubacio Lorenco Pelegrini, a engleski fudbaler je bio najviši u skoku.

Prvi meč u Lesteru završen je nerešnim rezultatom 1:1.

Utakmicu u Rimu sudio je srpski sudija Srđan Jovanović.

Liga Evrope

Do plasmana u finale Lige konferencija došla je i ekipa Fejenorda, nakon što su odigrali nerešeno 0:0 na gostovanju protiv Marseja.

Tim iz Roterdama je prvi duel na svom terenu dobio rezultatom 3:2.

Finale između Rome i Fejenorda igra se u Tirani, 25. maja.

1 / 10 Foto: Profimedia

KRAJ MEČEVA:

Drugo poluvreme:

- U finalu Lige Evrope igraće Ajntraht iz Frankfurta i Glazgov Rendžers.

- U finalu Lige konferencija sastaće se Roma i Fejnord.

90. minut - Završene utakmice na sva četiri stadiona.

88. minut - Sam finiš utakmica na sva četiri stadiona.

81. minut - GOL 3:1, Lundstram je strelac. Rendžers ponovo ima rezultat koji ga vodi u veliko finale Lige Evrope.

Rendžers

79. minut - Ulazimo u samu završnicu mečeva. Ajntraht je blizu finala. Roma i Fejnord čuvaju gol prednosti. U Glazgovu je potpuni egal.

71. minut - GOL 2:1, Lajpcig je smanjio u Glazgovu, strelac je Nkunku, sada je potpunin egal. Ukoliko ovako ostane gledaćemo produžetke.

Evropa

65. minut - I dalje nema golova u Marseju što je prilično iznenađujuće, s obzirom da su obe ekipe vrlo ofanzivne. Fejnord trenutno ima rezultat koji ga vodi u finale

Evropa

60. minut - Vest Hem iako sa igračem manje ima inicijativu u Frankfurtu. Gosti nemaju drugog izbora, zaostaju dva gola u ukupnom skoru

Evropa

55. minut - Lester žestoko napada u Rimu, Murinjo je odlučio da čuva minimalnu prednost i vreba iz kontre

46. minut - Utakmice su nastavljene

Liga Evrope

Prvo poluvreme:

45. minut - Završena su prva poluvremena na sve četiri utakmice.

- Vest Hem pokušava da napadne sa igračem manje, a isto čini Lester u Rimu, engleski klubovi imaju negativan rezultat.

33. minut - Veliki peh za Marsej povredio se najbolji Dmitri Paje, umesto njega je u igri Arkadijuš Milik

- Na "Velodromu" u Marseju još uvek nema golova, ali atmosfera je fantastična.Domaćin napada

26. minut - GOL 1:0, Ajntraht je brzo iskoristio igrača više, Bore je strelac. Domaćin ukupno ima dva gola prednosti i jako je blizu finala.

24. minut - GOL 2:0, Rendžers je duplirao prednost i ima i rezultat koji ga vodi u finale. Škoti fantastični na svom terenu. Kamara je strelac.

Liga Evrope

20. minut - Dobar pokušaj Kostića iz slobodnjaka, zamalo pored gola.

19. minut - GOL 1:0, vodi Rendžers u Glazgovu, Tavernije je strelac, Škoti su anulirali prednost Lajpciga iz prvog meča.

17. minut - Vest Hem ostaje sa igračem manje, crveni karton dobija Kresvel koji je bio poslednji igrač odbrane. Sudija Lanzano odluku je doneo nakon gledanja VAR-a.

Vest Hem

11. minut - GOL 1:0, Prvi gol pao je u Rimu, Roma je povela protiv Lestera, strelac je Abraham

Liga Evrope

4. minut - Sjajna atmosfera u Frankfurtu, zaglušujuća buka domaćih navijača.

1. minut - Počele su utakmice na sva četiri stadiona.

ROMA - LESTER

U Ligi Evrope Ajntraht dočekuje Vest Hem nakon pobede od 2:1 u prvom meču.

Klub za koji nastupa naš Filip Kostić blizu je finala, mada je sigurno da se popularni "čekićari" neće tako lako predati.

Ajntraht je do polufinala stigao preko dva španska kluba Betisa i potom napravivši pravu senzaciju protiv favorizovane Barselone. Zablistao je srpski fudbaler Filip Kostić koji je u revanšu na "Kamp Nou" postigao dva gola uz asistenciju, u fantastičnoj pobedi Ajntrahta 2:3, nakon remija (1:1) u Frankfurtu.

Vest Hem je takođe prijatno iznenadio, izbacio večitog osvajača Sevilju, pa potom i Lion.

U drugom meču Rendžers koji je naputu do polufinala izbacio Crvenu zvezdu dočekuje Lajpcig i juri 0:1 iz prvog meča.

Nemački tim je favorit, ali Škoti su izuzetno opasni na svom terenu, pa je teško prognozirati epilog meča u Glazgovu.

Rendžers je hit ovogodišnje Lige Evrope, a dobro ga je zapamtila i Crvena zvezda od koje je bio bolji u osmini finala ( 3:0, 1:2 ). Prethodno je senzacionalno izbacio Borusiju Dortmund, a četvrtfinalu portugalsku Bragu.

Lajpcig je do polufinala stigao preko Real Sosijedada i Atalante, dok meč sa Spartakom iz Moskve u osmini finale nije ni igrao zbog suspenzije ruskih klubova iz Evrope. Lajpcig je jesenas nastupao u Ligi šampiona i grupu sa Mančester sitijem, PSŽ-om i Brižom završio na trećem mestu pa se preselio u Ligu Evrope.

U Ligi konferencija Fejnord koji je na putu do polufinala izbacio Partizan gostuje Marseju nakon spektakularne pobede u prvom meču u Roterdamu od 3:2.

Francuzi su na papiru jači tim, ali Fejnord je u sjajnoj formi i treba očekivati fantastičan meč.

Marsej je do polufinala izbacio Karabag, Bazel i Paok, zabeleživši svih šest pobeda i jedan je od glavnih kandidata za trofej u ovom takmičenju.

Fejnord je dobro zapamtio još jedan srpski klub, Partizan. Holanđani su u oba meča bili bolji od crno- belih, u osmini finala ( 5:2, 3:1), potom su u četvrtfinalu izbacili i češku Slaviju.

U drugoj utakmici Roma nakon 1:1 u Engleskoj dočekuje Lester.

Žoze Murinjo trener Rimljana je specijalista za ovakve mečeve, pa zbog toga i domaćeg terena Romi pripada uloga blagog favorita. Ali Lester je mnogo puta znao da zagorča život favoritima, pa ne bi bilo iznenađenje da to uradi i u Rimu.

Roma je do polufinala izbacila holandski Vitese i norvešku senzaciju Bodo Glimt.

Lester je do duela sa Romom stigao preko danskog Rendersa, francuskog Rena i holandskog velikana PSV-a.