ŠAMPION NE ODUSTAJE OD SKUDETA: Inter nakon preokreta savladao Empoli i prebacio pritisak na Milan!

SERIJA A

Fudbaleri Intera pobedili su kao domaćini Empoli sa 4:2, u meču 36. kola italijanske Serije A.

Strelci za Inter bili su Simone Romanjoli autogol u 40, Lautaro Martines u 45. i 64. i Aleksis Sančes u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Golove za Empoli postigli su Andrea Pinamonti u petom i Kristjan Aslani u 28. minutu.

Inter je prvi na tabeli sa 78 bodova, bodom više ali i utakmicom više od drugoplasiranog Milana. Empoli je na 14. poziciji sa 37 poena.

U sledećem kolu, Inter će gostovati Kaljariju, dok će Empoli dočekati Salernitanu.