PARTIZAN U TOTALNO LUDOM MEČU SLOMIO VOJVODINU: Crno-beli promašili DESET ZICERA, pa strepeli do kraja za finale Kupa! VIDEO

kup srbije

Fudbaleri Partizan savladali su Vojvodinu rezulatom 2:1 na stadionu u Humskoj i plasirali se u finale Kupa Srbije.

Strelci za crno-bele bili su Rikardo Gomeš u četvrtom i Kvinsi Menig u 43. minutu, dok je jedini gol za gostujući tim postigao Dejan Zukić u 52. minutu.

Vodećem golu Partizana prethodio je odličan prodor Lazara Markovića, koji je uputio asistenciju ka Gomešu.

Gomeš je tako postigao 35. gol u sezoni i time je izjednačio klupski rekord, koji je do sada držao Mateja Kežman.

Domaći tim je nastavio sa napadima, u osmom minutu Menig je asistirao ka Markoviću. Kapiten Partizana je izašao sam pred golmana Emila Rockova, ali je čuvar mreže Vojvodine bio siguran.

Usledilo je još nekoliko prilika za Partizan, a najozbiljniju imao je Bibars Natho u 25. minutu. Veliku grešku napravio je Rackov, koji je dodao loptu do izraelskog fudbalera, ali je Natho šutirao pored gola.

Promene rezultata nije bilo sve do 43. minuta, kada je šut sa ivice šesnaesterca u suprotan ugao uputio Menig.

Novosadski tim je jedini gol postigao u 52. minutu posle kontre. Asistenciju ka Zukiću upisao je Veljko Simić.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa su fudbaleri Partizana postali prvi finalisti Kupa Srbije.

U drugom polufinalu kasnije danas sastaju se Crvena zvezda i Novi Pazar.

Finale Kupa Srbije igra se 26. maja, a mesto održavanja biće poznato naknadno.

1 / 11 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

PARTIZAN - VOJVODINA 2:1

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

87. minut - Odličnu priliku imao je Terzić, šutirao jako i precizno ali je Bjeković u poslednji čas glavom sprečio siguran pogodak.

Partizan

81. minut - Dvostruka izmena u Partizanu, Jović i Holender u igri umesto Meniga i Markovića

77. minut - Opasna situacija pred golom Partizana, ali samo korner

74. minut - Jojić je katastrofalno šutirao iz slobodnog udarca, izuzetno neprecizno.

70. minuta - Mnogo prekida u ovim momentima igra se prilično rastrzano, Stanojević izuzetno besan što njegova ekipa nije odavno rešila pitanje pobednika

Partizan

65. minut- Nova dvostruka izmena u Vojvodini, umesto Maksimovića i Matića u igri su Nešković i Vukčević.

62. minut - Velika šansa za Partizan, nakon kornera Miletić je pokušao glavom za malo neprecizan.

57. minut - Stanojević reaguje dvostrukom izmenom umesto Natha u igri je Terzić, a Lutovac menja Miljkovića.

Partizan

56. minut - Vojvodina se okuražila nakon pogotka, pomalo neočekivano neizvesnost se vratila u Humsku

52. minut - GOL, 2:1, isplatio se hrabriji start Vojvodine u nastavku. Nakon dobre akcije i sjajnog šuta Zukić udarcem u bliži ugao matira nemoćnog Stevanovića.

Partizan

46. minut - Dvostruka izmena u ekipi Vojvodine u igri je Veljko Kabić, izašao je Vukadinović.,a Bjeković menja Đorđevića

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme.

43. minut - GOL, 2:0, Crno- beli su konačno duplirali prednost, Menig je sjajno gađao iskosa negde sa ivice šesnaesterca i pogodio same rašlje nemoćnog Rockova. Sjajan gol.

40. minut- Rockov odlično brani šut Meniga iskosa sa leve strane, nakon asistencije Uroševića

37. minut - Nova kontra Partizana, bukvalno 3 na 1 gde katastrofalno greši Natho i šalje loptu jednostavno nikome.

36. minut - Miljković dobija prvi žuti karton na meču zbog neopreznog faula,

32. minut - Fantastična odbrana Rockova posle šuta Zdjelara

- Partizan je promašio previše zicera, da li će crno-beli po nepisanom fudbalskom pravilu biti kažnjeni

Partizan

28. minut - Potpuno je neverovatno šta promašuje Partizan. Lazar Marković je nakon kontre izbio ispred Rockova, ali golman Voše brani.

26.minut - Umesto Jevtovića koji se ukočio u predelu vrata u igri je Jojić.

25. minut - Neverovatan promašaj Natha. Nakon katastrofalne greške Rockova, lopta dolazi do Izraelca koji iz fantastične pozicije šutira pored gola

20. minut - Simić iznenada u prilici, izbio je ispred Stevanovića, ali lopta mu je odskočila i otišla daleko preko gola

18. minut - Nova velika šansa za Partizan. Zdjelar je uposlio Rikarda koji izlazi ispred Rockova, može da bira ugao, ali šutira prabo u golmana Vojvodine

Partizan

14. minut - Pokušao je i Menig sa distance, ali Rockov siguran.

9. minut - Preti i Vojvodina, prva polušansa za goste. Veljko Simić je pokušao sa distance, ali bez problema za Stevanovića

7. minut - Velika šansa za Partizan, nakon greške Vojvodine na polovini crno- belih, sjajna kontra domaćih. Menig je izbacio Markovića, ali Rockov sjajno zaustavlja šut Partizanovog ofanzivca

Partizan

4, minut - GOL, 1:0, Rikardo, Partizan je poveo nakon prve šanse na utakmici. Marković je prošao po desnoj strani, zavrnuo za Rikarda koji se sjajno snašao i matirao nemoćnog Rockova

1. minut - Utakmica je počela

- Utakmici u Humskoj prisustvuje 3850 gledalaca

Sastavi timova:

PARTIZAN (4-2-3-1): Stevanović - Urošević, Vujačić, Miletić, Miljković - Zdjelar, Jevtović - Natho, Menig, Marković - Gomeš

VOJVODINA (4-2-3-1): Rockov – Lazarević, Jeličić, Stevanović, Đorđević – Maksimović, Topić – Vukadinović, V. Simić, Zukić – Matić.

Partizan - Vojvodina

Partizan i Vojvodina ponovo će odmeriti snage samo četiri dana nakon njihovog međusobnog duela u plej-ofu domaćeg šampionata. Crno-beli su na tom meču savladali Novosađane rezultatom 2:1.

Poslednji put u Kupu Srbije ovi timovi susreli su se u finalu 2020. godine, kada je Vojvodina slavila nakon boljeg izvođenja penala.

Ukoliko crno-beli danas trijumfuju plasiraće se u osmo uzastopno finale Kupa Srbije. U prethodna dva su poraženi od Vojvodine i Crvene zvezde, a poslednji trofej u ovom takmičenju uzeli su 2019. godine kada su u finalu savladali večitog rivala.

U drugom polufinalu od 18.30 na "Rajku Mitiću" sastaju se branilac trofeja Crvena zvezda i Novi Pazar. Finale je na programu 26. maja.