ZVEZDA OSMICOM ZAKAZALA VEČITI DERBI: Crveno-beli DEMOLIRALI Novi Pazar i poslali poruku Partizanu pred VELIKO FINALE! VIDEO

polufinale kupa

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar u drugoj utakmici polufinala Kupa Srbije rezultatom 8:0

Zvezda je povela u šestom minutu golom El Fardu Bena. Asistenciju je ka reprezentativcu Komorskih ostrva uputio Milan Pavkov.

Posle gledanja VAR-a sudija je u 11. minutu dosudio penal za domaću ekipu. Rukom je u kaznenom prostoru Novog Pazara igrao Vahid Zimonjić.

Sa "bele tačke" minut kasnije precizan je bio Ohi Omojžuanfo.

U 15. minutu u strelce se upisao Pavkov, posle udarca sa distance. Grešku odbrane gostiju pet minuta kasnije iskoristio je Omojžuanfo za drugi gol na meču.

Do kraja poluvremena Zvezda je preko Mirka Ivanića u 23. minutu povećala rezultat.

Crveno-beli su nastavku postigli još jedan gol sa jedanaesterca. U strelce se u 58. minutu upisao 19-godišnji Nikola Stanković.

Petar Stanić je u 81. minutu postigao novi gol za domaći tim, dok je konačan rezultat postavio Stanković u 89. minutu.

Ranije danas u finale Kupa Srbije plasirao se Partizan, koji je na svom terenu pobedio Vojvodinu sa 2:1.

Beogradski mediji preneli su da je posle završetka utakmice Partizana i Vojvodine došlo do tuče navijača Zvezde i Partizana na Autokomandi, nakon čega je reagovala policija.

Finale izmedju aktuelnog pobednika Kupa Crvene zvezde i Partizana na programu je 26. maja, a naknadno će biti poznato mesto održavanja utakmice.

1 / 7 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR 7:0

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je završena, gledaćemo večiti derbi u finalu Crvena zvezda - Partizan

88. minut - GOL, 8:0, novi pogodak mladog Stankovića nakon asistencije Motike.

82. minut - Fantastičan gol mladog Stanića, prava praćka u rašlje nemoćnog Vujanca

Zvezda

75. minut - Dobar pokušaj Kange iz slobodnog udarca, pored gola

62. minut - Još dve izmene, u igri je Gobeljić umesto Dragovića i mladi Stanić umesto Ivanića

58. minut - GOL, 6:0, oboren je Pićini nakon prodora sa desne strane, a mladi Stanković siguran sa kreča, njegov prvenac u najdražem dresu.

- Dosta izmena u obe ekipe. U igri su kod Zvezde Radulović, Motika, Stanković izašli su Rodić, Srnić i Ohi

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

- Nakon silovitih 23 minuta, ritam je logično opao, par poluprilika na obe strane, i jedni i drugi jedva čekaju kraj poluvremena

- Na Marakani je priča završena u rekordnom roku, gosti pokušavaju da poprave utisak Zvezda odrađuje posao

25. minut - GOL, 5:0, Ivanić, rapsodija crveno- belih, fantastičan gol Ivanića, kifla sa ivice šesnaesterca.

20. minut - GOL, 4:0, ponovo Ohi, debakl Pazarca Izleteo je golman Vujanac i u pokušaju da uhvati loptu, sudario se sa Zimonjićem, Ohi koristi poklon i lagano plasira loptu u mrežu.

15. minut - GOL, 3:0, Pavkov nakon dubinske lopte sjajnim šutem sa nekih 20 metara u donji levi ugao matira Vujanca.

12. minut - GOL, 2:0, Ohi sa penala. Nakon nove velike prilike, centrirao je Rodić, šutirao Ohi glavom lopta od igrača gostiju odlazi u korner. Sudija je gledao VAR, jer deluje da je Zimonjić igrao rukom. I to je PENAL za Zvezdu. Ohi ne greši.

Zvezda

6. minut - GOL, 1:0, Pavkov je izbacio Bena, koji rutinski podbada loptu preko nemoćnog Vujanca.

4. minut - Nova prilika. Centrirao je Ben iz slobodnog udarca, Pavkov silovito šutirao glavom, odlično brani Vujanac.

3. minut - Prva šansa za Zvezdu, posle kratke kombinacije nakon kornera centrirao je Rodić, Dragović pokušao glavom ali preko gola.

1. minut - Utakmica je počela

Dok očekujemo početak meča da se osvrnemo na posetu. Na stadionu "Rajko Mitić" trenutno ima oko 3.000 gledalaca.

CRVENA ZVEZDA (4-4-2): Borjan - Pičini, Pankov, Dragović, Rodić - Ben, Kanga, Ivanić, Srnić - Ohi, Pavkov

NOVI PAZAR (4-5-1): Vujanac - Vlajković, Zimonjić, Rubežić, Joksimović - Lončar, Delimeđac, Islamović, Čečarić, Jović - Dimić

Crveno-beli imaju ulogu velikog favorita u današnjem meču polufinala Kupa Srbije sa Novim Pazarom. Utisak je da bi sve sem laganog trijumfa Zvezde bilo ravno senzaciji.

Podsećamo, prvi finalisti Kupa Srbije su fudbaleri Partizana koji su savladali Vojvodinu sa 2:1 (2:1).

Šef stručnog štaba Dejan Stanković rekao je da ekipa spremno dočekuje meč.

- Neće biti teško spremiti igrače za ono što sledi, cela godina je takva, dosta utakmica, već 52 ove sezone i svesni smo šta nam donosi rezultat pri ostvarivanju ciljeva. Umor se brzo prebrodi, svaka sledeća utakmica je najbitnija, tako da ćemo biti spremni - jasna je Stanković koji je i najavio promene u ekipi.

Dejan Stanković

- Što se tima tiče, napravićemo neku rotaciju sigurno, ima momaka koji su spremni i orni da igraju, kao i svi ostali, ali videćemo danas posle treninga sitne detalje. Ima par njih koji se žale na lakši zamor ili povredu, ne verujem da ću rizikovati sa njima, ali sačekajmo još malo. San svakog trenera je da mu ekipa "otvori" meč na početku, ali ovo je nokaut faza takmičenja i utakmica se igra 90 minuta. Da li ćemo rivala "slomiti" na početku, sredini ili kraju nije toliko važno, ali prolazak u finale jeste.