VELIKA ŠTETA! LALE IDU U FINALE: Orlići posle PENAL DRAME izgubili od Holandije (VIDEO)

EP U IZRAELU

Fudbaleri Srbije eliminisani su u polufinalu Evropskog prvenstva.

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Izraelu, pošto je u Netanji izgubila od branioca titule Holandije posle izvođenja jedanaesteraca sa 5:3, nakon što je u regularnom delu bilo 2:2.

Srpski tim je u prvom poluvremenu imao dobre prilike preko Koste Nedeljkovića i Jovana Mijatovića, koji je u odvojenim napadima, u 42. i 44. minutu pogodio prečku.

Holandija je povela u 47. minutu golom Džejsona Van Dovena na asistenciju Džejdena Slorija.

Srpski tim izjednačio je golom Jovana Miloševića u 50. minutu posle kornera koji je izveo Aleksandar Stanković.

Pet minuta kasnije prednost je udvostručio Jovan Mijatović, koji je zahvatio loptu nakon što je Milošević pokušao "makazicama".

Holandija je posle toga napadala, uglavnom je pokušavao Gabrijel Misehuji, a izjednačio je Slori u 73. minutu, posle dodavanja Majka Klajna. Do kraja nije bilo promene rezultata, pa su izvodjeni penali.

Golove iz penala za Srbiju postigli su Aleksandar Stanković, Jovan Šljivić i Vojin Serafimović, a šut Mateje Radonjića u drugoj seriji odbranio je golman Tristan Kuijsten.

Golove za Holandiju postigli su Din Huijsen, Van den Hojvel, Alid Agugil, Majk Klajn i Isak Babadi.

Holandija će u sredu u finalu igrati protiv Francuske, koja je posle izvodjenja jedanaesteraca pobedila Portugal sa 6:5, nakon što je u regularnom delu bilo 2:2.

1:2 - Van Dehojve po sredini

1:1 - Stanković uputio snažan šut i zatresao mrežu "Lala"

0:1 - Hujsen siguran sa bele tačke

Orlići

Drugo poluvreme

95. minut - Kraj meča! Finalistu EP odlučivaće PENALI!

92. minut - Igra se odvija pred golom Srbije, Holanđani opasno prete

90. minut - Još PET MINUTA sudijske nadoknade

89. minut - Srbija je pred golom Holandije, pritiska, ali ništa od pogotka. Sve smo bliži penalima...

87. minut - Izmena i kod Srbije: Mijatović izlazi, Kovačev na terenu

86. minut - Još jedna izmena kod Holandije: Rust ulazi umesto Slorija

84. minut - Fos SJAJNO šutira, sa 30 metara je uputio snažan, ali neprecizan šut. "Lale" sve više pritisakju

77. minut - Izmena i kod Srbije: Miodrag Pivaš u ulazi umesto Stefana Džodića koji ima žuti karton

76. minut - Dvostruka izmena kod Holandije - izašli su Brajnburg i Rovers, a ušli Agugil i Berhut.

73. minut - Holandija IZJEDNAČILA! Slorija nije imao težak zadatak pred golom Lijeskića. Na manje od 10-tak metara matirao je našeg čuvara mreže - 2:2

60. minut - Kakva šansa za Holanđane - Milambo se sjajno snašao, otarasio se svog čuvara, obišao golmana, ali kada je trebalo da šutira ka golu proklizao je

55. minut - GOOOOOL - Jovan Mijatović je zatresao mrežu, nakon što je dva puta pogodio prečku u prvom poluvremenu - 2:1

50. minut - GOOOOOL - Milošević je ponovo strelac i Srbija ekspresno stiže do izjednačenja - 1:1

47. minut - GOOOL - Van Dujven dovodi Holandiju u vođstvo. Dobio je loptu u kaznenom prostoru i precizno je poslao u desnii ugao - 0:1

46. minut - Poćelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

Završeno je prvo poluvreme

44. minut - Kakav udarac Mijatovića sa ivice šesnaesterca, ali nije imao sreće, pogodio je prečku!

32. minut - Stanković ne koristi zicer za Srbiju, kakva je ovo prilika samo bila! Prethodno je pokušao Jan Karlo Simić, Holanđani su imali mnogo sreće!

24. minut - Posle slobodnog udarca šut Babela pored gola

21. minut - opasan napad Holanđana, golman Luka Lijeskić je dobro prošao samo sa žutim kartonom, jer je van kaznenog prostora, nakon što je promašio loptu, faulirao napadača Holandije Van Dujvena!

18. minut - Posle kornera za Srbiju, Džodić došao do lopte ispred gola, ali je bio u teškoj poziciji i prilika je propala.

16. minut - Prva šansa za Holandiju, ali Van Dujven šutira pored gola iskosa sa leve strane

7. minut - Orlići krenuli hrabro, sudija iz Jermenije svira prekršaj napadača Miloševića u napadu

1. minut - Drugi polufinalni meč na šampionatu Evrope u Izraelu je počeo

Sudija: Henrik Nalbandjan (Jermenija). Strelci: 0:1 Van Dujven (47), 1:1 Milošević (50), 2:1 Mijatović (55)

SRBIJA (3-5-2): Lijeskić - Nedeljković, Simić, Serafimović - Đekić, Stanković, Džodić, Šljivić, Bukinac - Milošević, Mijatović. Selektor: Radovan Krivokapić.

HOLANDIJA (4-3-3): Kujsten - Rovers, Blokzijl, Hujsen, Brelnburg - Vos, Misehoj, Milambo - Slori, Van Dujven, Babadi. Selektor: Miša Vizer.

Kadetska reprezentacija Srbije u nedelju od 20 časova igra protiv Holandije istorijsku utakmicu za plasman u finale Evroipskog prvenastva, koje se održava u Izraelu. Pred selektorom Radovanom Krivokapićem i momcima rođenim 2005. godine je veliki ispit.

Kadeti (U17) izborili su plasman među četiri najbolje selekcije u Evropi i tako već ispisali istoriju kao najuspešnija srpska reprezentacija u tom izrastu. Utakmica će biti igrana na stadionu u Netanji, protiv Holanđana koji su aktuelni prvaci Evrope.

Šira fudbalska javnost u Srbiji, u proteklih nekoliko dana, prvi put je čula za Miloševića, Lijeskića, Majstorovića, Serafimovića, Stankovića, Simića, Đekića, Šljivića, Bubnja i ostale momke, fantastičnu grupu talentovanih igrača koja ima neverovatnu hemiju.

- Kakva su očekivanja pred meč? Ista kao i pred svaki drugi. Nama nije važno ime rivala, jer gledamo prvo sebe. Verujemo u sebe, naš timski duh, snagu. Tu smo najjači. Sve poštujemo, ali sebe najviše. Imamo selektora i stručni štab koji vode računa o svakom detalju, na nama je da sve to na terenu pretočimo u delo. I do sada smo imali uspeha. Želimo u finale - istakao je Jan Karlo Simić, strelac prvog gola protiv Danske.

Jan Karlo Simić

Dečak rođen u Nemačkoj i kapiten je omladinaca Štutgarta, ne krije svoj patriotizam.

- U reprezentaciji nismo saigrači, mi smo braća, porodica. Tako funkcionišemo na terenu i van njega, između utakmica. Svi se družimo, svi smo kao jedan. Imamo međusobno poštovanje, šala je uvek prisutna. Za mene je Srbija porodica i nemam reči da opišem koliko sam srećan što nosim ovaj dres - objasnio je Simić. Srbija je u borbi za medalju, u završnici EP, koje su već napustili Nemačka, Italija, Španija, Belgija…

U prvoj polufinalnoj utakmici, kadeti Francuske su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Portugal. Dakle, Francuzi su prvi finalisti.