ORLOVI, PA OVO JE SJAJNO! SRBIJA ODIGRALA VRHUNSKI MEČ I RAZBILA SLOVENIJU: Šteta što ih je uživo gledalo samo 8.000 ljudi

liga nacija

Srbija - Slovenija 4:1 (Mitrović, Sergej Milinković-Savić, Jović, Radonjić - Stojanović)

Odlična igra fudbalera Srbije i rutinska pobeda nad Slovenijom od 4:1 (1:1) u 2. kolu Lige Nacija.

Naša reprezentacija prikazala je sjajan fudbal, pa je prava šteta što je meč na Marakani posmatralo samo 8.000 gledalaca.

Zaslužili su mnogo više ljudi na tribinama izabranici Dragana Stojkovića.

Njihov pristup meču bio je sjajan! Ređale su se šanse pred golom rivala, a Slovenija može da bude srećna što je prošla sa samo četiri gola u mreži.

Odličan je bio Aleksandar Mitrović, pokazao je ogroman motiv i za to je nagrađen golom koji je doneo prednost Srbiji.

Ako bi tražili minus u igri Srbije, to je pad koncentracije odbrane prilikom jedine šanse Slovenije na meču. Uz to, Rajković je slabo intervenisao i omogućio rivalu da postigne pogodak.

U nastavku meča blistali su Živković i Tadić. Njihove sjajne asistencije iskorstili su Jović i Milinković-Savić da postignu golove.

1 / 8 Foto: Starsport

Izuzetno raduje što je Luka Jović postigao gol posle dugo vremena. Nema sumnje da ovo znači mnogo mladog fudbaleru na polju samopouzdanja.

DUŠAN VLAHOVIĆ JE BODRIO SRBIJU NA OVOM MEČU:

Dušan Vlahović, Dragan Stojković

Evo kako je izgledao tok meča

90. minut - Kraj utakmice.

89. minut - GOOOOOL! NEMANJA RADONJIĆ! Odlična kontra Srbije i sjajna realizacija Radonjića

85. minut - GOOOOOL! LUKA JOVIĆ! Sjajan centaršut Živkovića iskristio je Luka Jović i odličnim udarcem glavom pogodio je mrežu Oblaka.

81. minut - Uroš Račić ulazi u igru umesto Aleksandra Mitrovića. Sjajni golgeter ispraćen je sa terena ovacijama.

78. minut - Malo je pao tempo meča. Orlovi su posle više od sat vremena odlične igre prepustili inicijativu Slovencima.

Srbija

72. minut - Umesto večeras odličnog Milinković-Savića na terenu je Saša Lukić.

65. minut - VELIKA ŠANSA! Luka Jović je bio u prilici, ali su ga slovenačni defanzivci izblokirali.

56. minut - GOOOOOOL! Sergej Milinković-Savić! Odličan udarac glavom Sergeja i Oblak ovoga puta zaista nije mogao ništa. Potpuno zasluženo vođstvo Srbije. Prava je sreća za goste što nisu do sada primili 5,6 golova...

55. minut - KAKVA ŠANSA! Mitrović je maestralno šutirao glavom, ali je Oblak volšebno zaustavio loptu na gol-liniji.

50. minut - Izuzetno ofanizivno igra Srbija. Čekamo taj drugi gol...

46. minut - Izmene u ekipi Srbije. Radonjić je u igri umesto Ristića. Jović umesto Jovanović. Tadić umesto Ilića.

Srbija

Srbija je bila mnogo bolji rival u prvih 45 minuta i zaslužila je da vodi. Ipak, Slovenci su praktično iz jedinog ozbiljnog napada postigli gol. Mitrović je konstatno opasan po gol rivala, a Jovanović je očito pod velikom tremom. Trebalo bi očekivati pobedu Srbije u nastavku.

00:27

Atmosfera na Marakani

39. minut - Ređaju se napadi Srbije, ali gostujuća reprezentacija uspeva da se odbrani. Za sada.

Srbija

30. minut - GOOOOOL! Stojanović! Istina je da je napadač Slovenije izašao sam isperd Rajkovića, ali reakcija golmana Srbije prilikom loba bila je katastofalna.

25. minut - GOOOOOL! Aleksandar Mitrović! Ilić je odlično izveo korner, šut glavom Milinković-Savić sjajno je odbranio Oblak, ali na pravom mestu našao se Mitrović i zakucao loptu u mrežu Slovenaca.

23. minut - Mitrović zbog protesta dobija žuti karton.

Srbija

19. minut - Srbija konstantno napada, dok se Slovenija brani sa velikim brojem fudbalera.

7. minut - ZICER! Jovanović i Mitrović išli su sami ka golu Oblaka, ali je Jovanović u želji da uposli Mitrovića poslao lošu loptu koja je otišla u gol-aut.

2. minut - VELIKA ŠANSA! Đorđe Jovanović je mogao da pogodi na debiju već posle 100 sekundi igre. Dobro je primio loptu u kaznenom prostoru, ali je šutirao daleko preko gola.

Srbija

Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić".

20.45 - Oko 8.000 navijača bodriće Srbiju večeras protiv Slovenije. Malo, malo...

20.30 - Tek 2.000 do 3.000 ljudi na stadionu, a do početka ostalo je samo 15 minuta.

19.45 - Svi se nadamo da će večeras na Marakani biti više navijača, ali ako je suditi po stanju na Autokomandi sat vremena pre početka meča - teško da će biti više od 10.000 ljudi.

Srbija, Slovenija

Srbija se nije proslavila na startu takmičenja, pošto je na svom terenu poražena od Norveške.

Sastavi za večerašnji meč

Srbija (3-4-3): Rajković - Milenković, Mašović, S. Mitrović - A. Živković, Maksimović, Ilić, Ristić - S. Milinković-Savić, Đorđe Jovanović, Mitrović.

Slovenija (3-5-2): Oblak - Blažič, Bijol, Mevlja - Stojanović, Zajc, Stanković, Kurtić, Karničnik - Lovrič, Šeško

00:27

Đorđe Jovanović

Pogledajte sjajnu fotografiju sa meča Srbija - Norveška koja je delo šefa foto i video službe u Kuriru - Dade Đilasa:

Srbija, Orlovi, FSS, Norveška, fotografija godine

Biće zanimljivo videti reakciju srpskih navijača koji su se obrukali protiv Norvežana u prvom kolu jer je Slovenija, na papiru, daleko manje atraktivan rival.

Lošije je rangirana na listi FIFA (65) od Norveške (41) i, za razliku od skandinavske ekipe, nema ime kao što je Erling Haland. Ubedljivo najbolji pojedinac na kojeg računa selektor Matjaž Kek je golman Jan Oblak. On je istovremeno i najskuplji igrač u reprezentaciji.

Srbija, Norveška

"Orlovi" nisu ostavili najbolji utisak protiv Norveške, izgubili su rezultatom 1:0, ali više zabrinjava ono što smo videli na tribinama. Najveći srpski stadion bio je prazan, skupilo se tek oko 10.000 navijača, iako je to bila prva utakmica u Beogradu nakon plasmana na Svetsko prvenstvo, pa meč protiv Slovenije služi kao popravni ispit i za ekipu Dragana Stojkovića i, posebno, za publiku.

- Ovo je prilika da posle lošeg starta tražimo mogućnost da se povrati samopouzdanje. Pobeda je jedina koja donosi spokojstvo i satisfakciju. Jedna od opcija je da igramo sa dva napadača, zašto da ne? Neki su igrači imali poštedu, a sa drugima smo pokušavali da uigravamo linije. Želimo pobedu uz sav respekt prema Sloveniji - rekao je Stojković pred meč protiv Slovenije.