ZVEZDA KAŽNJENA ZA PROMAŠAJE: Crveno-beli pružili ŽESTOK otpor Zenitu, spektakl u Sočiju! VIDEO

bratski

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prijateljskoj utakmici od Zenita u Sočiju rezultatom 2:1

Zvezda je prikazala veoma dobru igru na ovoj utakmici, ali je izostalo ono najbitnije – rezultat.

Zenit je iskoristio greške koje je Zvezda pravila u defanzivi i tako došao do trijumfa na ovom meču.

Pogotke za Zenit postigli su Mostovoj u 53. i Kasijera u 74. minutu, dok je počasni pogodak za Zvezdu postigao Katai u 80 minutu

Zvezda

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena 4 minuta.

86. minut - Dobar pokušaj Kasijere nakon kontre Zenita lopta odlazi preko gola.

83. minut - Sjajan pokušaj Ivanića, gađao je same rašlje zamalo neprecizan.

80. minut - GOOL, 2:1, sjajna akcija Ivanića i Kataija, a ovaj drugi rutinski matira golmana Zenita

74. minut - GOL, 2:0, Kasijera je strelac, sjajana timska akcija Zenita, izigrali su odbranu Zvezde, Borjan nije imao nikakvu šansu

70. minut - Igra se obostrano ofanzivno. Odličan pokušaj Gobeljića, preko gola

65. minut -Menja Stanković u igri su Katai i Ben

- Meču u Sočiju prisustvuje više od 30 hiljada gledalaca

58. minut - Napada Zvezda posle primljenog gola, Mirko Ivanić u igri.

53. minut - GOL, 1:0, Andrej Mostovoj šutira iskosa sa nekih desetak metara , lopta od stative završava u golu Borjana. Prethodno je šutirao Klaudinjo ali je golman Zvezde odbio loptu koja je došla do Mostovoja.

51. minut - Dobra kombinacija Mostovoja i Klaudinja, Borjan brani.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

43. minut - Nova kolosalna šansa za Ibrahima Mustafu i ponovo je neprecizan iz izgledne situacije

40. minut - Zenit je imao veliku šansu, nakon kornera Milan Borjan je odličnom intervencijom spasao gol Zvezde.

36. minut - Zvezda ponovo pritiska

31. minut - Novi zicer za Mustafu, Pićini ga je sjajno uposlio, ali on sa pet metara šutira pored gola.

25. minut - Dobra pokušaj Kange iz daljine.

Zvezda

20. minut - Dobra šansa za Zenit, Mostovoj je pokušao iz okreta, ali nije bio precizan.

17. minut - Mirniji period utakmice, Zenit je uspeo da iskontriliše napade Zvezde i polako preuzima inicijativu.

12. minut- Kakva šansa za Zvezdu, Ibrahim Mustafa je prošao silovito šutirao pod prečku, ali lopta odlazi zamalo pored gola.

8. minut - Dobar pokušaj Gobeljića, pored gola.

5. minut - Dobar start Zvezde ušli su hrabro u meč. Pavkov je imao prvu priliku ali je bio u teškoj poziciji.

- Stadion u Sočiju je prilično ispunjen navijačima oba kluba

1. minut - Utakmica je počela

- Sjajna atmosfera u Sočiju

Zvezda

SASTAVI:

Zenit: Odojevski, Čistjakov, Santos, Barios, Bakajev, Malkom, Klaudinjo, Mostovoj, Sutormin, Alip, Sergejev

Crvena zvezda: Borjan, Pićini, Eraković, Dragović, Gobeljić, Srnić, Kanga, Kangva, Bukari, Ibrahim, Pavkov

Trener Dejan Stanković poručio je da će igrati samo oni koji su spremni i da mu rezultat nije u prvom planu. Rusi najavljuju spektakl, pa su utakmicu krstili kao "meč šampiona".

Crveno-beli su juče stigli u Rusiju i odradili trening na stadionu gde će biti odigran meč. U pitanju je stadion korišćen za zvanično otvaranje i zatvaranje istih, a gradnja ovog sportkog objekta je počela 2008. godine.

Zvezda

Takođe, ovaj stadion je ugostio nekoliko nacionalnih timova na Mundijalu odigranom u Rusiji 2018. godine. U ovom trenutku stadion “Fišt” broji preko 47.000 mesta.

Zenit je aktuleni šampion Rusije, ali neće igrati u Evropi, zbog kazne koju su ruski klubovi dobili od strane UEFA, razlog su ratna dešavanja u Ukrajini. Ovo će biti verovatno jedan od retkih internacionalnih mečeva za Zenit.

Zvezda sezonu počinje narednog vikenda kada startuje Super liga Srbije. Prvi rival crveno-belih je niški Radnički.