ŽESTOKA BLAMAŽA LALATOVIĆA: Borac se OBRUKAO na Farskim ostrvima, "ribari" na penale IZBACILI Banjalučane iz Evrope

liga konferencija

Fudbaleri Borca iz Banjaluke pošteno su se obrukali u 1. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Naime ekipa koju sa klupe vodi Nenad Lalatović poražena je od kluba sa Farskih ostrva B36 Toršavn rezultatom 3:1, nakon penala 4:3 i ispala iz Evrope.

Borac je u prvom meču lako savladao na papiru mnogo slabijeg rivala sa 2:0 i očekivao se rutinski prolaz dalje.

Nenad Lalatović, Borac, Banjaluka

Međutim Farani nisu tako mislili.

Poveli su 1:0 u 35. minutu , ali su pred kraj prvog poluvremena ostali sa igračem manje i očekivao se preokret Borca u nastavku.

Međutim usledio je košmar za Banjalučane.

Najpre je pocrveneo Gajić u 53 minutu, a ubrzo Farani postižu još dva gola u 54. sa penala i 66. minutu

Ipak Borac vraća egal golom Tatara u 75. minutu.

Do kraja regularnog dela nije bilo promene pa je meč otišao u produžetke.

Borac je napao u produžecima, ali jalovo, Farani su odoleli i penali su rešavali pitanje prolaska dalje.

Tu se domaćini bolje snašli slavili sa 4:3 i napravili pravu senzaciju.