PARTIZAN SAZNAJE RIVALA NA KIPRU! AEK odoleo u Danskoj VIDEO

LIGA ŠAMPIONA

Prvak Danske Mitjiland je bio favorit na domaćem terenu protiv kiparskog šampiona AEK-a iz Larnake, ali je meč završen bez pobednika 1:1 (0:0). Gosti su poveli golom Đurča u 81. minutu, a domaćinu je tri minuta kasnije izjuednačenje doneo Svjačenko.

Domaćin je imao više od igre, stvorio je veći broj šansi, Dancima jer poništen i gol, ali na kraju su mreže mirovale. Dakle, odluka pada za nedelju dana na Kipru, gde se očekuje neizvestan revanš.

Danci su bili bolji tim, imali su pet-šest odličnih prilika za pogodak, ali su sticajem okolnosti u finišu su spasavali živu glavu. Na kraju su Skandinavci imali šansu i za kompletan preokret, ali će pred revanš morati da se zadovolje egalom. Tokom prvih 45 minuta domaći fudbaleri su u dva navrata pogađali okvir gola.

Poraženi iz ovog dvomeča biće rival Partizana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Pobednik nastavlja takmičenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona, u tzv. ligaškoj stazi.

Meč u Danskoj sudio je arbitar iz Srbije Novak Simović.