DINAMU PRIPALA DRAMA NA MAKSIMIRU: Prvak Hrvatske posle produžetaka do Lige šampiona! Poznati svi učesnici grupne faze (FOTO)

modri izbacili norvežane

Odigrane su preostale tri revanš utakmice plej ofa za Ligu šampiona.

U Zagrebu Dinamo je eliminisao Bodo Glimt posle produžetaka - 4:1. Posle 90 minuta bilo je 2:1 za prvaka Hrvatske, nakon poraza u Norveškoj od 1:0, pa su igrani produžeci na stadionu "Maksimir", u kojima su "modri" bili bolji.

Dinamo je sjajno počeo poveo 2:0 golovima Orsića u 4. i Petkovića u 35. minutu

Međutim "modri" su pali u drugom poluvrenmenu što je Bodo iskoristio i golom Gronbeka u 70. minutu izborio produžetak.

Odluka na "Maksimiru" je "pala" u finišu, golovima Josipa Drmića i Petra Bočkaja u 117. i 120. minutu Dinamo je došao do Lige šampiona.

U Ajdhhovenu Rendžers je nakon 2:2 u Glazgovu, iznenadio PSV slavio sa 1:0 i plasirao se u Ligu šampiona.

Jedini gol na utakmici postigao je Čolak u 60. minutu

U turskoj Trabzon i Kopenhagen odigrali su bez golova, pa se tako danski predstavnik zahvaljujući pobedi u prvom meču od 2:1 plasirao u elitno takmičenje.