MEGASENZACIJA U ZAGREBU NA PREMIJERI LIGE ŠAMPIONA! Čelsi pao na Maksimiru, Dinamo šokirao engleskog velikana (VIDEO)

POČELA LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri zagrebačkog Dinama pobedom su počeli novu sezonu u Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu slavili protiv Čelsija sa 1:0. Prva tri boda Dinamu u Grupi E doneo je Mislav Oršić pogotkom u 13. minutu posle sjajnog kontranapada, pred više od 20.000 navijača na Maksimiru.

Akciju je započeo Robert Ljubičić koji je dugom loptom uposlio Bruna Petkovića, a on je prosledio do Oršića koji je pretrčao pedesetak metara i savlado golmana Čelsija.

Bio je to ujedno i prvi gol u novom izdanju Lige šampiona.Dinamo je u 56. minutu bio blizu drugog gola kada je Stefan Ristovski oprobao udarac sa distance, ali je Kepa uspeo da zakači loptu i gurne je do prečke, a najbolju šansu na utakmici Čelsi je imao u samom finišu meča kada je Ris Džejms pogodio stativu.

Dinamo će u drugom kolu gostovati Milanu, dok će Čelsi dočekati Salcburg.

U prvom meču Grupe G, fudbaleri Borusije Dortmund su na svom terenu pobedili Kopenhagen sa 3:0.

Dortmund je poveo u 35. minutu golom Marka Rojsa, sedam minuta kasnije u strelce se upisao Rafael Gerero posle asistencije Djovanija Rejne, a konačan rezultat postavio je Džud Belingam u 83. minutu, posle još jedne asistencije Rejne.

Ekipu Dortmunda u narednom kolu očekuje gostovanje Mančester sitiju, dok će Kopenhagen dočekati Sevilju.

Pogledajte istorijski gol Dinama:

LIGA ŠAMPIONA, 1. KOLO

Dinamo - Čelsi 1:0 (Oršić 13. minut)

Dortmund - Kopenhagen 3:0 (Rojs 35, Gerero 42, Belingam 83. minut)

Tok mečeva:

84. minut - 3:0 za Dortmund! Borusija je opravdala ulogu favorita u Dortmundu protiv prvaka Danske, a golomk Belingama u finišu susreta domaćin je pred ubedljivom pobedom.

60. minut - Čelsi je stegao obruč oko gola Dinama, ali još uvek ne uspeva da dođe do izjednačenja.

45. minut - Mogao je Dinamo i da duplira prednost! Zagrepčani igraju sjajno potpuno su nadigrali londonski tim.

42. minut - 2:0 za Dortmund! Gerero postiže sjajan gol za dupliranje prednosti nemačkog tima.

35. minut - 1:0 za Dortmund! Borusija je potpuno zasluženo došla u vođstvo golom Rojsa u 35. minut

13. minut - 1:0 za Dinamo! Oršić je primio loptu na centru pretrčao dva odbrambena igrača Čelsija i vrhunski plasirao loptu pored golmana rivala!

10. minut - Za sada nema ozbiljnih prilika, ali Čelsi ima inicijativu u Zagrebu. U Dortmundu domaćin mnogo bolji...

Dinamo

Utakmicama u Zagrebu i Dortmundu počela je nova sezona u Ligi šampiona.

U grupi E na Maksimiru Dinamo Zagreb dočekuje Čelsi u terminu od 18.45. Gosti su veliki favoriti, ali ne blistaju od početka sezone.

Zagrepčani su posle velike drame izborili plasman u LŠ, a pitanje je koliko mogu u pakleno teškoj grupi.

Tu su još Salcburg i Milan čiji je meč na programu od 21 čas.

U grupi G Borusija Dortmund dočekuje Kopenhagen. Očekuje se pobeda popularnih "milionera", jer Danci ne blistaju na početku sezone.

U drugom susretu u jednom od derbija 1. kola Sevilja dočekuje Mančester siti u terminu od 21.00.