PARTIZANOV JUNAK ZAINTRIGIRAO MNOGE: Način na koji DIJABATE proslavlja golove je POSEBNA PRIČA (VIDEO)

ORIGINALNO

Partizan je u četvrtak veče, na stadionu JNA, remizirao sa francuskom Nicom rezultatom 1:1 (0:1) u drugom kolu Konferencijske lige.

Gosti su poveli ranim golom u drugom minutu, a strelac je bio Džo Brajan. Izjednačenje Partizanu i bod nade doneo je Fuseni Dijabate, sjajnim golom u 60. minutu.

Upravo je strelac gola za beogradski tim tema o kojoj bruje navijači i mediji u poslednje vreme.

Za sada deluje kao da je Partizan doveo najbolje pojačanje u poslednjih nekoliko godina, a u isto vreme jednog veoma atraktivnog igrača.

Dijabate, Fuseni Dijabate

Međutim, pažnju javnosti nisu zaokupile samo fenomenalne igre fudbalera iz Malija već i jedna od najoriginalnih proslava golova na ovim prostorima.

Naime, nakon svakog pogotka, Dijabate samo otrči do aut linije i legne iza nje tako kao da mirno spava.

desktop, Fuseni Dijabate

Prema nezvaničnim informacijama, u pitanju je porodična šala koja je popularna i među afrikančevim prijateljima. Verovatno je najzaslužnija za ovakvu proslavu njegova majka, koja je mnogo uticala na njegov dolazak u Partizan i na tribinama je na svakoj utakmici.

Moguće da je Dijabate bio nemirno dete, kao što je agilan na fudbalskom terenu, pa je majka morala često da ga nagovara da spava...

Kako igra Fuseni Dijabate, sve su šanse da će navijači Partizana da se nagledaju mirnih snova ove sezone.