HRVATSKA BLIZU ZAVRŠNOG TURNIRA: Vatreni savladali Dance, Francuska konačno slavila, Belgiji treba ČUDO u Holandiji!

liga nacija

Fudbaleri Hrvatske i Francuske ostvarili su bitne pobede u Grupi 1 Lige A Lige nacija.

Hrvatska je na svom terenu savladala Dansku rezultatom 2:1.

Hrvati su time izbili na čelo Grupe 1 i kolo pre kraja imaju sve u svojim rukama.

Ukoliko savladaju Austriju na gostovanju sigurno će se plasirati na završni turnir Lige nacija.

Prvo poluvreme završeno je bez golova. Hrvatska je povela u 49. minutu golom Sose. Izjednačio je Eriksen sjajnim golom u 77., a pobedu "vatrenima" doneo je Lovro Majer u 79. minutu fantastičnim udarcem.

Francuska

U borbi za opstanak u Ligi A, Francuska je pobedila Austriju na domaćem terenu sa 2:0.

Francuzi su u ovaj meč ušli sa imperativom pobede jer su imali samo dva osvojena boda iz četiri odigrana kola.

Austriju je načeo Kilijan Mbape u 56. minutu, a dokusurio Olivije Žiru u 65.

Uoči poslednjeg kola Hrvatska ima 10, Danska 9, Francuska 5, a Austrija 4 boda.

U poslednjem kolu u nedelju Austrija dočekuje Hrvatsku, a Danska Francusku.

Belgija

U Grupi 4 Lige A Lige nacija sigurne pobede ostvarili su Belgija i Holandija

Belgija je sa 2:1 pobedila Vels na domaćem terenu u 5. kolu Grupe 4.

Domaćin je sve rešio u prvom poluvrenenu golovima De Brujna u 10. i Bačuaija u 37. minutu.

Počasni pogodak za Vels postigao je Mur u 50. minutu.

Holandija

U drugom meču u Varšavi Holandija je lako savladala Poljsku sa 2:0

Gosti su poveli preko Gakpoa u 14. minutu, a konačan rezultat postavio je Bergvajn u 60. minutu utakmice.

Uoči poslednjeg kola Holandija ima 13, Belgija10, Poljska 4, a Vels 1 bod.

U nedelju se sastaju Holandija - Belgija i Vels - Poljska

Odluka o pobedniku grupe pašće u Amsterdama pa će Belgiji za prvo mesto biti potrebna pobeda bolja od 4:1 u Holandiji, pošto su tim rezultatom poraženi od "lala" u prvom meču kod kuće.