ZVEZDA NA SKENERU KURIRA: Kanga i Katai IZDOMINIRALI, Eraković i Mitrović mogu da postanu VELIKI igrači!

LIGA EVROPE

k

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Ferencvaroš sa ubedljivih 4:1, u utakmici trećeg kola Grupe H Lige Evropa.

Zvezda je pružila odličnu partiju, pokazala da je kriza prošlost, a evo kako je Kurir ocenio nastup crveno-belih.

Milan Borjan 7- kapitenska utakmica, sigurnim odbranama davao je ton sjajnoj igri Crvene zvezde ove večeri. Uvek je bio na pravom mestu i u pravo vreme. Kod gola jednostavno nije mogao da bolje interveniše

Marko Gobeljić 7,5 - videlo se od starta da je željan igre i lopte, sjajno se postavljao u defanzivi, koristan i u napadu, gde je čuvao leđa Mitroviću, nagrađen aplauzom i skandiranjem "Gobelja, Gobelja"

Strahinja Eraković 8 - bez greške, na svojoj prirodnoj poziciji, kao riba u vodi, snažan i agresivan u duelu, ali u granicama dozvoljenog, gospodar u vazduhu. Loptu je iznosio "kao mator", izbacivao Kataija i Ivanića u kontru

Aleksandar Dragović 7,5 - uvek tamo gde treba, da zakrpi rupe u odbrani gde su pukle, miran na lopti, autoritativan na terenu, ali sebi ne sme da dopusti da u tim godinama dobije žuti karton zbog prigovora

Milan Rodić 7- i ovaj put ostavio je srce na terenu, mada je utisak da on može mnogo bolje. Koncentrisan na defsnzivne zadatke nije bio od velike pomoći u napadu i Mirko Ivaniću, sa kojim je držao levu stranu srpskog šampiona. Nepotrebno je zaradio žuti karton.

Zvezda

Gelor Kanga 8- strelac važnog gola iz penala, inicijator svih Zvezdinih akcija, ruku na srce jedna od njegovih najboljih partija. Kad hoće da igra i kad je raspoložen ne može mu niko ništa, delio je lopte "ispod zemlje", a gol koji je dao u 60.minutu podsetio je na projektil koji je dao Krasnodaru, toliko je bio dobar, za TV špice, publika ga pozdravila na izlasku velikim aplauzom

Seku Sanogo 7 -neprelazan, tukao se i rvao bukvalno na sredini terena sa Laudunijem i Bešićem, donosio preko potrebnu čvrstinu i što je najvažnije, krpio i čistio Kangine otpatke na sredini terena. Zaradio je svoju platu i kao i uvek u ovakvim utakmicama okrvavio kolena i pokazao da je itekako bitan za mečeve visokog intenziteta.

Stefan Mitrović 8 - veliki igrač mogao bi da postane ovaj mladić, ima sve što treba da ima savremeni igrač, brzinu, inteligenciju i drskost. Nije dobro počeo, bilo je grešaka, ali nije klonuo, što mu se vratilo prelepim golom, posle kojeg je igrao još bolje. Još nekoliko puta stavljao je na muke odbranu Ferencvaroša i pokazao da nije slučajno što je postao reprezentativac Srbije.

Zvezda

Aleksandar Katai 8 - nekoliko puta je umeo da sakrije loptu od protovnika, što je izluđivalo igrače Ferencvaroša, kada je dao treći gol u svom majstorskom stilu, digao je celu Marakanu na noge. Malo je igrača kojima su zvezdaši skandirali ime, a njemu jesu, gotovo pet minuta pevalo se "Oooo, Katai Magiko". Ovacije su se nastavile kada je napuštao teren, kada ga je aplauzom ispratila Marakana.

Mirko Ivanić 7,5 - lepo je najavio utakmicu, kadaa je rekao da Evropa konačno treba da upozna Zvezdu ove sezone. Povukao je ekipu na početku, on je bio taj koji je terao tim napred. Najzaslužniji je za vođstvo, jer je penal sviran posle njegovog udarca glavom. Izdržao svih 90 minuta na terenu, čime je pokazao da je spreman i da je povreda prošlost.

Aleksandar Pešić 7 - koristan za tim i kada ne postigne gol. Borio se kao lav, ali je evidentno da mu fali svežine i energije. Kad god je bio okrenut leđima rvao se sa Knosterom i tako gubio snagu. Šteta što iz nekoliko povoljnih prilika koje je sam sebi stvorio nije golom krunisao odličnu partiju.

Zvezda

IZMENE:

Slavoljub Srnić / od 61. minuta zamenio Sanoga, uneo svežinu na sredini terena, odradio ono za šta je ušao

Radovan Pankov / od 61.minuta zamenio Mitrovića, očajno intervenisao kod gola Ferencvaroša, kada se nećkao oko starta, psole

Nemanja Motika / od 72. zamenio Aleksandra Katija, platio je danak neiskustvu, čim je ušao, našao se u šansi za gol, bio povučen za rame u šesnaestercu, ali nije pao želeći da isprati loptu

Veljko Nikolić / od 72. zamenio Aleksandra Dragovića, mogao je konkretnije da deluje u nekim situacijama bliže golu protivnika

TRENER:

Miloš Milojević 7,5 / njemu će ova evropska pobeda mnogo da znači, da skine veliko breme pritiska pod kojim je radio kada je nasledio Dejana Stankovića. Silom prilika mešao je katze u startnih 11, ali je izabrao prave pikove za večerašnju utakmicu. Eraković je pokazao da je štoper za "lige petice", a Mitrović Zvezdino blago. Sve izmene bile su mu na mestu, držao je intenzitet utakmice, a u isto vreme čuvao rezultat i visoku pobedu. Ubacio je u vatru Nemanju Motiku, što će mladom igraču mnogo značiti u budućnosti. Sada je pred njim da ovu sjajnu utakmicu koju je spremio potvrdi za vikend u Superligi, a onda i u Budimpešti sledećeg četvrtka.