BAJERN PROSUO POBEDU U POSLEDNJIM SEKUNDAMA: Borusija Dortmund iščupala bod u velikom nemačkom derbiju

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Bajerna iz Minhena, u utakmici devetog kola Bundeslige.

Bajern je poveo u 33. minutu kada je strelac bio Leon Gorecka, a prednost je udvostručio Leroj Sane u 53.

Bajern Minhen

Borusija je smanjila zaostatak u 74. minutu golom Jusufa Mukoka, a bod domaćima obezbedio je Antoni Modest pogotkom u petom minutu nadoknade vremena

Šampion Nemačke je utakmicu završio sa desetoricom igrača, pošto je u 90. minutu Kingsli Koman dobio drugi žuti karton.

Dortmund je prekinuo niz od osam poraza od Bajerna u svim takmičenjima, odnosno niz od sedam poraza u Bundesligi od bavarskog kluba..

Posle devet kola obe ekipe imaju po 16 bodova, Bajern je treći, a Borusija je četvrta na tabeli. Prvo i drugo mesto drže Union Berlin i Frajburg sa po 17 bodova, ali oba kluba imaju i po utakmicu manje