KRALJEVI SLAVILI U KLASIKU: Barselona nemoćna, Real srušio Katalonce! VIDEO

ŠPANIJA

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu u 250. "El Klasiku u utakmici 9. kola španskog prvenstva rezultatom 3:1

Real je odlično počeo meč i golovima Benzeme u 12. i Valverdea u 35. minutu, stekao dva gola prednosti na poluvremenu.

Igrao se 12. minut kada je Kros iz teške pozicije poslao sjajnu dubinsku loptu brzonogom Vinisijusu po levoj strani, Brazila se stuštio ka golu Ter Štegena i dobro šutirao. Njegov udarac odbranio je nemački golman, ali je lopta stigla pravo na nogu Karima Benzeme, a sjajni napadač rutinski pogodio mrežu.

U 35. minutu pogrešio je štoper Barse Erik Garsija, lopta je stigla do Vinisijusa, usledilo je nekoliko kratkih pasova domaćih, lopta je došla do neometanog Federika Valverde,a UrugvajacBarselona se nije predavala i smanjila je golom Ferana Toresa u 83. minutu.

Ipak Katalonci nisu imali snage za izjednačenje a tačku na ovaj susret stavio je Rodrigo iz penala u drugom minutu nadoknade vremena.

Real se ovom pobedom osamio na čelu tabele sa 25 bodova, dok je Barselona doživela prvi poraz u sezoni i ima 22 boda.