ZVEZDA IDE U KNEŽEVINU PO EVROPSKO PROLEĆE: Crveno-beli na krilima FANTASTIČNIH Delija savladali Trabzon! VIDEO

LIGA EVROPE

Crvena zvezda savladala je Trabzon sa 2:1 (1:1) u utakmici 5. kola Lige Evrope!

Golove za Zvezdu postigli su Katai u 37 i Pešić u 64. minutu. Pogodak za Trabzon postigao je Bakasetas u u 39. minutu.

Crveno-beli odigrali su sjajnu utakmicu! Nošeni podrškom više od 30 hiljada navijača izabranici Miloša Milojevića potpuno zasluženo došli su do zlata vrednih bodova.

Katai je pokazao da se vraća u prepoznatljivu formu. Maestralan udarac sa ivice šesnaesterca doneo je Zvezdi vođstvo. Dok je još trajala radost na Marakani, turski prvak je izjednačio.

Bakasetas je uz pomoć "živog zida" pogodio iz slobodnog udarca gol Borjana - 1:1.

Zvezda je u nastavku dodala gas, stvarala šanse i to naplatila preko Pešića koji je doneo domaćem timu tri boda golom u 64. minut. Svemu je prethodio sjajan prodor Bukarija.

U drugoj utakmici Ferencvaroš i Monako odigrali su nerešeno 1:1.

Nakon 5. kola Ferencvaroš je prvi sa 10 bodova i obezbedio je prvo mesto u grupi. Drugi Monako ima 7 bodova, a Zvezda i Trabzon po 6 poena.

U poslednjem kolu Monako dočekuje Zvezdu, a Trabzon Ferencvaroš.

1 / 14 Foto: Starsport

C. zvezda (4-2-3-1): Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić - Kanga, Srnić - Bukari, Katai, Mitrović - Pešić.

Trener: Miloš Milojević.

Trabzon (4-3-3): Čakir - Strige Larsen, Bartra, Ugo, Elmali - Hamšik, Gbamin, Bakasetas - Bardi, Trezege, Bozok.

Trener: Abdulah Avdži

Drugo poluvreme:

90. minut - Meč je produžen za 4. minuta

87. minut - Sve pršti na Marakani u ovim momentima

- Ferencvaroš je izjednačio protiv Monaka, strelac je Zakariesen u 83. minut

83. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi umesto Pešića i Mitrovića u igri su Mijatović i Mustafa

Zvezda

78. minut - Igra se u visokom ritmu, gosti su krenuli napred, Zvezda opasna iz kontranapada

74. minut - Umesto Kataija u igri je Kangva

71. minut - Napada Trabzon sada, odlična utakmica na Marakani, Zvezda vreba iz kontre u ovim momentima.

67. minut - Dobar pokušaj Kataija iz daljine brani Čakir. Zvezda na krilima novog vođstva ponovo napada.

64. minut - GOOL, 2:1, PEŠIĆ! Sjajan prodor Bukarija po desnoj strani, koji je zavrnuo u peterac, gde je naleteo Pešić i zakucao loptu u mrežu.

Zvezda

61. minut - Umesto Srnića u igri je Ivanić, potpuna ofanziva Zvezde.

58. minut - Pokušao je Milunović glavom nakon kornera, preko gola.

56. minut - Sjajna kontra gostiju, lopta dolazi do Hamšika, koji šutira silovito, ali srećom pogađa prečku

54. minut - Preti i Trabzon, dobar pokušaj Trezegea sa ivice šesnaesterca, pored stative.

Zvezda

52. minut - Pokušao je Katai glavom, preko gola.

49. minut - Zvezda je krenula po gol, svesni su crveno-beli da ih samo pobeda ostavlja u igri za evropsko proleće.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Minut nadoknade u prvom poluvremenu

45. minut - Pokušao je Eraković iz daljine, nakon prodora Mitrovića.

39. minut - GOL, 1:1, Bakasetas! Izveo je slobodan udarac, lopta je pogodila Mitrovića promenila pravac i prevarila Borjana. Gosti posle svega dva minuta stižu do izjednačenja.

37. minut - GOOL , 1:0, KATAI! Nakon greške igrača Trabzona, lopta dolazi do Bukarija, koji iz prve proigrava Kataija, a ovaj fantastičnim udarcem pogađa rašlje nemoćnog Čakira. Majstorija!

35. minut - Nakon gužve u šesnaestercu gostiju, i skoka Kataija, Kange dolazi do lopte ali nije je dobro zahvatio , dalekopreko prečke

33. minut - Bardi, sjajan šut iz daljine , stativa. sreća za za Zvezdu

- Monako vodi u Budimpešti golom Ben Jedera u 31. minutu

31. minut - Hamšik ubedljivo najopasniji igrač Trabzona, ponovo pokušaj nakon dobre akcije gostiju. Srećom pored desne stative Borjanovog gola

Zvezda

25. minut - Dragović dobija žuti karton. On će zbog ovog kartona propustiti utakmica poslednjeg kola sa Monakom.

24. minut - Velika prilika za Zvezdu, Katai iz odlične pozicije šutira pravo u Čakira

22. minut - Nakon asistencije Bukarija, pokušao je Eraković, ali preko gola.

20. minut - Još jedan pokušaj Hamšika iz daljine , Borjan siguran.

Zvezda

16. minut - Gosti su uveli utakmicu u svoj ritam, pokušavaju da što duže drže loptu, Zvezda pokušava iz brzih kontri.

10. minut - Pokušao je Hamšik sa ivice šesnaesterca, pored gola. Trabzon nije došao da se brani, gosti igraju otvoreno od početka.

7. minut - Meč je prekinut zbog povrede Srnića, srećom uspeo je da se oporavi i nasdtavi meč

4. minut - Zvezda je od starta krenula agresivno nošena podrškom Delija

1. minut- Utakmica je počela

Zvezda
02:00

Fantastična koreografija Delija

- Marakana se napunila, Delije su napravile spektakl, fantastična koreografija sa srpskim vitezom preko cele severne tribine i bakljada uoči meča.

1 / 4 Foto: Kurir

- Pola sata pre meča Marakana je poluprazna, publika tek ulazi na stadion.

00:27

Marakana pola sata pre meča

- Preko južne tribine razvijena je ogromna srpska zastava iz Crne Gore, plemena Kuči

Zvezda

Pogledajte kako izgleda atmosfera ispred stadiona Rajko Mitić sat vremena pre početka utakmice:

00:32

Atmosfera pre utakmice Crvena zvezda - Trabzon

Navijači su već stvorili gužvu ispred stadiona, a očekuje se da na tribinama bude između 30.000 i 40.000 ljudi.

Crvena zvezda, Trabzon, Navijači

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Trabzon u utakmici 5. kola grupe H Lige Evrope.

Crveno-beli imaju imperativ pobede, jer im samo trijumf ostavlja mogućnost da u poslednjem kolu u Monaku sami rešavaju vlastitu sudbinu i izbore evropsko proleće.

Tako razmišlja i trener Crvene zvezde Miloš Milojević, koji se nada pozitivnom ishodu u meču protiv prvaka Turske.

- U boljoj su formi nego kad smo igrali prvi put. Imaju mnogo izuzetnih igrača. I pored toga, imamo kvaliteta da odigramo dobro. Ako budemo imali dovoljno energije, a imaćemo, plus jasne principe u igri, možemo da ih dobijemo - rekao je Miloš Milojević i dodao:

- Jedina želja mi je da pobedimo Trabzon i u poslednjem kolu sami rešavamo svoju sudbinu.

Miloš Milojević

Seku Sanogo neće igrati, ostaje dilema da li Slavoljub Srnić ili Kings Kangva uz Gelora Kangu u veznom redu.

- Ne postoji problem, postoje samo solucije i igrači u koje verujemo. Ako biste me pitali da li bih voleo da na tom mestu imam Kantea, moj odgovor bi bio pozitivan. Ali ja sam realan čovek. Priključio nam se Kangva, ima tu još solucija. Videću ko daje najbolji balans ekipi. Hoćemo da budemo ofanzivni, ali ne i naivni. Velike utakmice stvaraju velike igrače.

Milojević je potencirao vezni red Trabzona s Hamšikom i Bakasetasom kao glavnim igračima, te napadačima Đaninijem i Bozokom.

- Vezni red im je najjača snaga. Ako ih tu rešimo, onda možemo da dobijemo utakmicu. Cilj nam je bio da se sve odlučuje u poslednjih 90 minuta u Monaku. Postoji šansa da se to desi - zaključio je Zvezdin trener.

Defanzivac crveno-belih Aleksandar Dragović uzda se u podršku Delija.

- Videlo se u Novom Sadu i Nišu koliko nam znače navijači. Želimo da pobedimo za njih. Pozivam ih da dođu u što većem broju!