ZVEZDA GRMI NA SUĐENJE: GDE JE PENAL ZA TSC PROTIV PARTIZANA? Pogledajte taj sporni detalj sa derbija kola (VIDEO)

sporne situacije

Derbi kola Superlige između ekipa TSC i Partizana, odigran sinoć u Bačkoj Topoli, završen je trijumfom crno-belih sa 3:2.

Nikola Kuveljić

Međutim, na društvenim mrežama kruže dva snimka spornih trenutaka sa utakmice. Prvi je nastao polovinom prvog poluvremena, kod rezultata 1:0 za TSC. Vidljivo je očigledno gaženje u šesnaestercu Partizana napadača TSC Petra Ratkova od strane Ljubomira Fejse. U drugom spornom detalju, iz 74. minuta, ponovo je Petar Ratkov u glavnoj ulozi, ovaj put ga gazi Siniša Saničanin.

Zvanična klupska TV FK Crvena zvezda objavila je video snimak dva slična detalja od kojih su oni različito tumačeni od strane sudija, a sve to nakon sporne situacije sa jučerašnjeg meča TSC - Partizan. Prikazali su snimak iz poslednjeg derbija kada je Aleksandar Katai na ivici šesnaesterca ogazio Marka Živkovića, posle čega je sviran penal, a Partizan izjednačio u derbiju preko Bibarsa Natha.

Niko od zvaničnika na utakmici TSC - Partizan nije se oglasio povodom sporne situacije. Ni glavni sudija Aleksandar Živković, nji njegovi pomoćnici na terenu. Zanimljivo ni ljudi iz VAR sobe, internacionalni sudija Srđan Jovanović i njegov pomoćnik Dejan Trifković.

Crvena zvezda se tim povodom javila putem zvanične televizije, gde je uporedila penal koji je Aleksandar Katai skrivio u poslednjem derbiju.

- VAR pravda u Srbiji… Kada se vrši pritisak, Srđan Jovanović bude u VAR sobi, a onda ni kamere nisu dovoljne - stav je klupske televizije.