NOVA POBEDA MANČESTER JUNAJTEDA! Crveni đavoli lako protiv Bornmuta, četvrti uzastopni trijumf velikana sa Old Traforda!

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu ekipu Bornmuta sa 3:0, u meču 19. kola Premijer lige.

Kazemiro je u 23. minutu doveo domaći tim u vođstvo, nakon što je iskoristio odličan centaršut iz slobodnog udarca Kristijana Eriksena.

Junajted je posle odlične akcije povećao rezultat u 49. minutu, a u strelce se upisao Luk Šo.

Do kraja meča gol je postigao i Markus Rašford u 86. minutu.

Junajted je posle četvrte uzastopne pobede na četvrtom mestu Premijer lige sa 35 bodova, dok je Bornmut posle trećeg vezanog poraza na 15. mestu sa 16 bodova.

U narednom kolu Junajted u gradskom derbiju dočekuje Mančester siti, a Bornmut gostuje Brentfordu.

Arsenal i Njukasl su u Londonu odigrali nerešeno 0:0.

Ovo je Arsenalu bila tek treća utakmica bez pobede u Premijer ligi. Na prvom mestu Arsenal ima 44 boda, a Njukasl je treći sa devet bodova manje.

Arsenal u sledećem kolu 15. januara gostuje Totenhemu, dok Njukasl istog dana dočekuje Fulam.

Brajton je na gostovanju savladao Everton sa 4:1.

Kaoru Mitoma je doveo goste u vođstvo u 14. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Brajton je pobedu potvrdio sa tri gola u razdoblju od 51. do 57. minuta. Prvo je gol postigao Evan Ferguson, Soli Marč se u strelce upisao u 54, a tri minuta kasnije pogodak je postigao Paskal Gros.

Konačan rezultat u drugom minutu nadoknade sa penala postavlja Demaraj Grej.

Na tabeli Premijer lige Brajton je osmi sa 27 bodova, dok je Everton 16. sa 15 bodova.

U sledećem kolu Brajton dočekuje Liverpul, a Everton na svom terenu igra protiv Sautemptona.