LUDILO U NEMAČKOJ! PALA SEDMICA NA MEČU DORTMUNDA: Borusija i Augsburg odigrali meč za pamćenje (VIDEO)

bundes liga

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na svom terenu Augsburg sa 4:3, u utakmici 16. kola Bundeslige.

Borusija je povela golom koji je Džud Belingem postigao u 29. minutu, a izjednačio ja Arne Majer u 40.

Dva minuta kasnije novu prednost domaćima doneo je Niko Šloterbek, a novo izjednačenje obezbedio je Ermedin Demirović pogotkom u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Dortmund je poveo u 75. minutu golom Džejmija Bajnoa-Gitensa, a pobedu je obezbedio Đovani Rejna u 78. minutu.

Dortmund je prekinuo niz od dva poraza, a posle devete pobede u ligi zauzima šesto mesto na tabeli sa 28 bodova.

Augsburg je pretrpeo deveti poraz i sa 15 bodova zauzima 15. mesto na tabeli.

Kasnije igraju Borusija Menhengladbah - Bajer Leverkuzen.