KAKAV REAL, STRAŠAN REAL! Madriđani petardom RAZBILI Al Hilal u SPEKTAKULARNOM FINALU, i pokazali ko vlada planetom!

real na krovu sveta

U finalu Klupskog svetskog prvenstva fudbaleri Real Madrida pobedili su Al Hilal ubedljivim rezultatom 5:3, i tako osvojili novi trofej.

Ovo je ujedno i peta titula prvaka sveta u klupskoj istoriji Real Madrida, dok je Al Hilal prvi put igrao finale.

U utakmici za utešnu, bronzanu medalju Flamengo je pobedio Al Ahli rezultatom 4:2.

Vinisius Junior je već u 13. minutu doveo svoj tim u prednost, da bi Valverde pet minuta kasnije duplirao prednost Reala. Al Hilal nije želeo da se preda, pa je svim silama pokušao da se vrati u utakmicu, a u 26. minutu Marega je uspeo da smanji rezultatski zaostaka.

Do kraja prvog dela igre, promene rezultata nije bilo, pa je španski velikan na početku drugog dela igre ubacio u petu brzinu, i lako postigao dva nova pogotka.

Prvo je Benzema u 54. minutu pogodio, a onda četiri minuta kasnije svoj drugi gol na meču postigao je Valverde.

Vieto je u 63. minutu smanjio na 4:2, da bi peti gol za Real u 69. minutu postigao Vinisius Junior. Krajnji rezltat postavio je je Vieto u 79. minutu.