BORUSIJA ZAUSTAVLJENA U VELIKOM NEMAČKOM DERBIJU: Remi Šalkea i Dortmunda u Bundesligi

BUNDESLIGA

Fudbaleri Šalkea odigrali su na svom terenu u Gelzenkirhenu nerešeno 2:2 protiv Borusije iz Dortmunda, u utakmici 24. kola Bundeslige.

Dortmund je poveo u 38. minutu golom Nika Šloterbeka, a izjednačio je Marijus Bulter u 50. minutu.

Novo vođstvo gostujućem timu doneo je Rafael Gerero u 60. minutu, a bod Šalkeu obezbedio je Kenan Karaman pogotkom u 79. minutu.

Dortumund je drugi put u prvenstvu odigrao nerešeno i drugi je na tabeli sa 50 bodova, dva manje od vodećeg Bajerna iz Minhena.

Šalke je osmu utakmicu u ligi završio remijem i pretposlednji je na tabeli sa 20 bodova, bodom manje od Herte koja je prva iznad crte, na 15. mestu.

Ranije danas Bajern je na svom terenu pobedio Augsburg sa 5:3, Ajntraht je u Frankfurtu odigrao nerešeno 1:1 protiv Štutgarta, a istim rezultatom završen je i duel Herte i Majnca u Berlinu. Lajpcig je na svom terenu pobedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:0.