MITROVIĆ I FULAM NEMOĆNI PROTIV LIDERA! Arsenal šampionski, tobdžije GAZE ka tituli!

DERBI!

Fudbaleri Fulama ubedljivo su poraženi od Arsenala rezultatom 0:3 u utakmici 27. kola Premijer lige.

Za Fulam je svih 90. minuta igrao reprezentativac Srbije i najbolji strelac ovog tima Aleksandar Mitrović , ali se nije previše istakao

Arsenal je sve rešio u prvom poluvremenu.

Prvi gol na utakmici je poništen, bio je to autogol defanzivca domaćeg tima, Robinsona, koji nije važio zbog ofsajd pozicije fudbalera Arsenala koja je utvrđena uz pomoć asistencije iz VAR sobe.

Arsenal

Vođstvo je Arsenalu doneo Gabrijel u 21. minutu, dok je već pet minuta kasnije Martineli povisio na 2:0.

Odegard je u drugom minutu nadoknade postigao i treći gol Arsenala, a dvostruki asistent u prvom poluvremenu je bio Trosar, fudbaler koji je u zimskom prelaznom roku pojačao "Topdžije".

Arsenal je ovom pobedom učvrstio prvo mesto na tabeli sa 66 bodova, pet više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Fulam je osmi sa 39 bodova i bori se za mesto koje vodi u Evropu

Arsenal

Uoči meča:

"Topdžije" su na "Krejven Kotidž" stigle sa dva boda više i utakmicom manje od Mančester sitija, a svaki bod do kraja sezone je izuzetno važan.

Mitrović, koji je najbolji strelac Fulama sa 11 golova u sezoni, predvodi napad ekipe koja je oslabljena povredama.

Na terenu će se naći još jedan srpski fudbaler, a to je Saša Lukić, igrač veznog reda koji je u zimskom prleaznom roku pojačao današnjeg domaćina.

U prvom duelu ova dva tima Arsenal je pobedio rezultatom 2:1. Na poluvremenu je bilo 0:0, Mitrović je potom doneo prednost Fulamu, ali je tada domaćin golovima Odegarda i Gabrijela došao do preokreta i tri boda.