VLAHOVIĆA NEĆE, PA NEĆE: Dušan Silni promašio penal, Kostić upisao asistenciju, a Đuričić pogodak

Serija A

Fudbaleri Juventusa upisali su novu pobedu u Seriji A.

Torinezi su na svom stadionu savladali Sampdoriju u utakmici 26. kola Serije A sa 4:2 (2:2).

Juventus je upisao 38. bod i sada se nalazi na devet bodova manje od Milana i mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Sampdorija je na poslednjem mestu sa 12 bodova.

Torinski tim je poveo već u 11. minutu golom Bremea na asistenciju Filipa Kostića. Kostić je sjajno izveo korner, a brazilski štoper glavom zakucao loptu u mrežu.

Bila je ovo osma asistencija Filipa Kostića ove sezone u Seriji A.

Rabio je u 26. minutu povećao na 2:0 na asistenciju Miretija.

Sampdorija se vratila u 31. minut kada je Anđelo iskoristio jedan odbitak.

Samo minut kasnije Filip Đuričić je doneo izjednačenje gostima. Zanoli je centrirao po zemlji sa desne strane, srpski reprezentativac natrčao i postigao pogodak za 2:2.

Juventus je do novog vođstva stigao u 66. minutu drugim golom Rabioa. Francuski reprezentativac je primio loptu u šesnaestercu i lepim udarcem matirao golmana Sampdorije za 3:2.

Juventus je mogao u 69. minutu da udvostruči vođstvo, ali je Dušan Vlahović promašio penal. Još uvek čeka deveti pogodak u Seriji A, ukupno 11. u svim takmičenjima ove sezone.

Ovo je Vlahoviću drugi promašeni penal u Seriji A, prethodno je kao član Fjorentine jednom bio neuspešan.

Sule je u četvrtom minutu zaustavnog vremena postigao gol za 4:2 i tako otklonio sve dileme.

Obe ekipe imaju imperativ pobede, ali za različite ciljeve.

Torinska Stara dama je posle oduzimanja 15 bodova trenutno deveta sa sedam bodova manje u odnosu na Atalantu koja drži mesto koje vodi u Evropu. Juventus ima 12 bodova manje od Rome koja je na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Sampdorija je poslednja na tabeli. Tim Dejana Stankovića ima svega 12 bodova, čak 12 manje od Specije koja je prva iznad zone ispadanja. Ekipi iz Đenove ne ide u prilog šokantna pobeda Specije nad Interom (2:1), pa Stankovićev tim mora da zaređa sa pobedama ukoliko želi opstanak. Sampdorija je devet utakmica bez pobede u Seriji A, a u tom periodu ima svega tri remija.

Svakako, najveća opasnost po gol Sampdorije je Dušan Vlahović. Srpski reprezentativac je gladan golova. Poslednji put je u Seriji A gol upisao pre nešto više od mesec dana, protiv Salernitane 7. februara.