PARTIZAN PREKINUO CRNI NIZ: Duljajev prvenac na klupi crno-belih VIDEO

Super liga Srbije

Fudbaleri Partizana pobedili su u 26. kolu prvenstva Srbije Mladost u Lučanima rezultatom 3:0 (0:0).

Ovo je bila prva pobeda Igora Duljaja na klupi crno-belih.

Golove za Partizan postigli su Svetozar Marković u 52. minutu, Kvinsi Menig u 78. minutu i Bibras Natho u prvom minutu zaustavnog vremena. Ovo je bio njegov 12. gol u sezoni.

Crno-beli su se učvrstili na drugom mestu sa 54 boda, četiri više od Čukaričkog i pet više od TSC koji ima i meč manje. Mladost je ostala na 14. mestu sa 21 bodom.

MLADOST - PARTIZAN 0:3 (0:0)

2. POLUVREME

90+1. minut - GOOOL! Bibras Natho je povećao prednost Partizana.

89. minut - Belić dobija žuti karton.

86. minut - Jović menja sjajnog Meniga u ovoj utakmici.

84. minut - Veličković je ušao umesto Radivojevića u domaćem timu.

78. minut - GOOOL! Kvinsi Menig je duplirao vođstvo Partizana. Dijabate ga je uposlio na ivici šesnaesterca, a zatim je usledio precizan šut uz stativu.

77. minut - Natho je probao da ugrozi gol Savića, ali je blokiran za novi korner.

73. minut - Marković je imao veliku priliku za drugi gol. Menig je centrirao, lopta je pala u peterac, a Marković nije uspeo da je zakači i skrene u gol.

72. minut - Nova izmena kod domaćina. Žunića je zamenio Adamović.

67. minut - Izmena u Partizanu, ulazi Natho umesto Baždara.

60. minut - Nalet Partizana, Dijabate je probao ka Menigu da doda loptu, Žunić interveniše i šalje loptu i korner.

59. minut - Izmena u Mladosti, izlazi Maričić, ulazi Silađi.

58. minut - Neverovatna situacija. VAR je proveravao situaciju više od 6 minuta! Ne pamtimo ovako dugu pauzu. Na kraju je tehnologija potvrdila gol za vođstvo Partizana.

52. minut - GOOOL! Svetozar Marković je postigao gol! Menig je centrirao, Pavlović glavom prosledio loptu do Markovića koji iz druge pogađa mrežu. Ali će se proveriti VAR da li je Marković bio u ofsajdu u situaciji kada je Pavlović uputio loptu glavom.

46. minut - Baždar je u prvom napadu Partizana pogodio stativu. Dijabate ga je prethodno proigrao.

1. POLUVREME

Sve u svemu, mršavo prvo poluvreme. Crno-beli su tri puta šutnuli u gol domaćina, Mladost jednom ka golu gostiju.

45. minut - Dijabate je ušao u šesnaesterac, šutirao ali u golmana Savića.

41. minut - Neverovatan promašaj Mladosti! Popović je skinuo zicer Radivojeviću.

39. minut - Neverovatan promašaj Pavlovića! Dobio je sjajnu loptu od Meniga, izbio sam ispred Savića i onda šutirao pravo u golmana.

32. minut - Urošević je izveo slobodan udarac, odbrana Mladosti dobro intervenisala.

27. minut - Pavlović je šutirao, ali je loše zahvatio loptu i ona odlazi pored gola.

18. minut - Baždar šutra neprecizno iz izgledne pozicije. Lopta odlazi preko gola.

16. minut - Mladost je bila u prilici, ali od svega samo korner posle kojeg nije bilo opasnosti po gol crno-belih.

11. minut - Novi atak Partizana, Menig je probio po levoj strani, ali Pavlović nije uspeo da šutira kako treba.

8. minut - Prva velika šansa za Partizan, sjajna dva driblinga Meniga, šut, ali golman Savić brani.

1. minut - Mladost je prva krenula sa centra i odmah prvi korner za domaće. Pavlović je nespretno intervenisao, ali je Popović bio siguran.

Nema Natha u timu Partizana, umesto njega je Baždar u timu. Rikardo odrađuje još jednu utakmicu suspenzije

MLADOST - PARTIZAN

Stadion: Gradski, Lučani

Sudija: Srđan Jovanović

MLADOST (4-2-3-1): Savić – Ćirković, Milošević, N.Žunić, Leković – Marčić, Baha – Maričić, Jojić, Radivojević – Mirić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Kolorado – Dijabate, Baždar, Menig – Pavlović.

Beogradski Partizan od 18.15 časova u okviru 26. kola Super lige Srbije gostuje u Lučanima gde će odmeriti snage sa ekipom Mladosti.

Šef stručnog štaba crno-belih Igor Duljaj ističe da postoji problem u ekipi, pre svega na psihološkom planu, ali veruje da će uspeti da ga reši:

"Nama je svaka utakmica finale, prva sledeća je najvažnija. Pretpostavljam da ćemo u Lučanima imati teške uslove za igru, međutim, to je realnost. Od igrača i sebe tražim da budemo odgovorni i da radimo ono što i na treningu. Ako tako bude ne bi trebalo da bude problema. Niko i ne očekuje da će biti lako. Belić je počeo da trenira. Nekoliko igrača je imalo problema u poslednjoj utakmici, nemam šta da krijem, ali tek ću saznati kakvo je njihovo stanje. Na osnovu toga mogu da planiram sastavu za sledeću utakmicu. Najveći problem je glava. Kad bi igrači ono što rade na treningu preslikali na utakmice, ne bih brinuo. Dajem maksimum kao i oni na treningu, kad dođe utakmica onda su u grču. To je sve iz psiholoških razloga. Ima onaj točak koji se okreće u kontra smeru, na meni i njima je da to prvo zaustavimo, a onda da ga okrenemo u pravom pravcu. Nije lako. Najveći problem je u glavama i verujem da ćemo ga rešiti. Ja mogu energiju da trošim na ono što mogu da promenim, pozvao sam na regrutaciju i mobilizaciju. Došli su moji sinovi i njihovi drugari, došli su moji drugari, tu ima pomaka. Nisam ovde da vodim politiku kluba, već da treniram i trošim energiju na ono što mogu da popravim. Činjenica da je tako, ne mogu to da promenim, niti se upuštam u to. Da li bi bilo bolje da ima više publike i da imamo podršku, naravno da bi. Moramo da živimo i radimo pod stresom. Mnogo je teško kad sa strane čujete neke neprijatne poruke poslate igračima. Imao sam takve situacije kad sam igrao, ali to su bili protivnički navijači i bilo je lakše. Mnogo je teško kad to čujete od nekoga ko stvarno voli i poštuje Partizan. To je teret Partizana, mora da se nauči da se živi s tim. Moramo da gledamo šta je do nas da to promenimo, pre ili kasnije ćemo uspeti."

Partizan je u seriji loših rezultata, ali je sa 51 bodom uspeo da zadrži drugu poziciju. Ima bod više u odnosu na Čukarički i utakmicu manje, a beži TSC-u dva boda.

Mladost je trenutno na 14. mestu sa 21 bodom.