KO ĆE DRUGI, NEGO BENZEMA! Liverpul nije mogao da napravi ČUDO, dalje ide Real - Napoli DEKLASIRAO Ajntraht, Osimen pokazao KLASU!

liga šampiona

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras na svom stadionu pobedili Liverpul minimalnim rezultatom 1:0.

Takođe, i fudbaleri Napolija obezbedili su plasman u narednu rundu najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi, nakon što su savladali Ajntraht iz Frankfurta ubedljivim rezultatom 3:0.

U Madridu je viđen zaista sjajan meč, igralo se otvoreno tokom većeg dela utakmice, šanse su se stvarali i na jednoj i na drugoj strani, ali su mreže dugo mirovale.

Pokušavali su gostujući fudbaleri što pre da dođu do gola, pa možda kasnije i pokušaju da naprave čudo, ali to im nije pošlo za rukom.

Do prvog pogotka se čekalo sve do 78. minuta, tada je Vinisijus iz teške situacije uspeo nekako da uposli Benzemu koji lako postiže 89. gol najjačem fudbalskom takmičenju u Evropi, i odvodi svoj tim u četvrtfinale Lige šampiona.

U Napulju, domaći tim je reklo bi se rutinski završio posao.

Viktor Osimen je načeo mrežu Ajntrahta u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, da bi drugi gol postigao u 53. minutu, na asistenciju Lorenca.

Imali su i gosti nekoliko solidnih šansi koje nisu iskoristili, a kazna je stigla u 64. minut. Tada je sa "bele tačke" mrežu nemačkog tima zatresao Zjelinski, pa je već tada bilo jasno ko ide u četvrtfinale.

Završena je utakmica u Napulju.

78. minut - GOOOOL! Real Madrid vodi 1:0, strelac je Benzema! Vinisijus je iz teške situacije uspeo nekako da uposli Benzemu koji lako postiže 89. gol najjačem fudbalskom takmičenju u Evropi.

69. minut (Madrid) - Stvaraju se šanse, igra se otvoreno, ali golova još uvek nema.

64. minut (Napulj) - GOOOOOL! Napoli vodi 3:0 Zjelinski je preuzeo odgovornost na sebe, i preciznim udarcem sa "bele tačke" matirao protivničkog golmana!

62. minut (Napulj) - Penal za Napoli!

61. minut (Napulj) - Kvarackelija je sjajno šutirao iskosa, gađao je dalji ugao, ali je Trap sjajno odbranio njegov udarac.

53. minut - GOOOOL! Napoli vodi 2:0, ponovo Osimen!

51. minut (Napulj) - Kim je neometano prošao pored nekoliko fudbalera Ajntrahta, šutirao, ali pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Napulju.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Madridu.

Završeno prvo poluvreme u Napulju.

Završeno prvo poluvreme u Madridu.

47. minut (Napul) - GOOOOL! Napoli vodi 1:0, Osimen je strelac! Politano je sjajno centrirao, a napadač Napolija je bio najviši u skoku, i lepim udarcem glavom matirao Trapa.

43. minut (Napulj) - Kvarackelija je izašao jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ali je Trap sjajnom intervencijom zaustavio njegov udarac.

37. minut (Napulj) - Opao je tempo igre u Napulju, igra se uglavnom odvija između dva šesnaesterca, dugo nije bilo većih uzbuđenja.

Napoli

35. minut (Madrid) - Sada je Vinisijus šutirao, ali pravo u Alisona.

32. minut (Madrid) - Darvin se lepo oslobodio svog čuvara na levom krilu, ušao unutra, sjajno šutirao ali je Kurtoa neverovatnom paradom izbacio loptu u korner.

27. minut (Madrid) - Gakpo je šutirao glavom, ali pored gola.

22. minut (Madrid) - Ređaju se šanse na utakmici. Sada je Modrić snažno šutirao, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

20. minut (Madrid) - Prečka! Kamavinga se namestio na šut na nekih 20 metara udaljenosti od protivničkog gola, snažno opalio po lopti, koja je završila na prečki. Promene rezultata i dalje nema.

Karim Benzema, Liverpul, Real Madrid

16. minut (Napulj) - Osimen je šutirao iskosa, ali je golman Ajntahta nije dozvolio da se rezultat promeni.

14. minut (Madrid) - Mnogo sreće za Liverpul u ovoj situaciji. Kros je uputio sjajan centaršut sa desne strane, lopta je došla do Vinisijusa koji je izblizine šutirao, ali je Alison čudesnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

11. minut (Madrid) - Na ivici kaznenog prostora Liverpula, Kros je naleteo na jedan odbitak, opalio po lotpi, ali pravo u Alisona.

10. minut (Napulj) - Posle kornera sa desne strane, Bore je lepo skočio, ali je lopta otišla malo pored leve stative.

7. minut (Madrid) - Prva, velika šansa za Liverpul. Salah je uposlio Darvina koji se našao u odličnoj poziciji, potom je šutirao, ali pravo u golmana Reala.

1. minut - Počele su utakmice u Madridu i Napulju.

Uoči meča:

Poznati sastavi za meč Reala i Liverpula:

Real Madrid: Kurtoa - Karvahal, Militao, Rudiger, Fernandez - Kros, Kamavinga, Modrić - Valverde, Benzema, Vinisius.

Liverpul: Alison - Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson - Žota, Fabinjo, Milner - Salah, Gakpo, Nunjez.

Poznati sastavi za meč Napolija i Ajntrahta:

Napoli: Meret - Di Lorenco, Rahmani, Kim, Rui - Anžisa, Lobotka, Zjelinski - Politano, Osimen, Kvarackelija.

Ajntraht: Trap - Tuta, Buta, Ndika - Knauf, Rode, Sou, Lenc - Kamada, Gece - Bore.

Podsetimo, u prvoj utakmici Real je deklasirao Napoli ubedljivim rezultatom 5:2, dok je Napoli slavio u Frankfurtu rezultatom 2:0.

Meč koji će definitvno privući veću pažnju odigraće se u Madridu, a ljubitelji fudbala nadaju se da će fudbaleri Reala i Liverpula ponovo prirediti spektakl za pamćenje, baš kao što je to bilo u prošlom meču.

Pred večerašnji meč, trener Reala, Karlo Anćeloti, rekao je da će njegov tim od prvog sudijskog zvižduka ići na pobedu.

- Pokušaćemo od prvog minuta da nametnemo svoj stil igre. Od samog početka ćemo ići po pobedu na tom meču. Sutra će nam biti potrebni i iskustvo i energija. Jedan od ključnih igrača, koji donose energiju je Vinicijus. Siguran sam da će fudbaleri kao što je Luka Modrić, Toni Kros i Karim Benzema ispisati istoriju Reala - rekao je Anćeloti na konferenciji za medije u Madridu.

Vredi pomenuti da trener fudbalera Ajntrahta Oliver Glazner veruje da njegova ekipa može da preokrene rezultat protiv Napolija i obezbedi plasman u narednu rundu.

„Možemo da se vratimo od 2:0. To je bilo samo prvo poluvreme. Analizirali smo prvi meč i daćemo sve od sebe u revanšu”, rekao je Glazner na konferenciji za novinare.

Podsetimo, kraljevski klub je grupnu fazu završio na prvom mestu, u kojoj je ostvario četiri pobede, i po jedan remi i poraz, dok je Liverpul u Grupi A imao isto bodova koliko i Napoli, ali je u Italiji pretrpeo jedini poraz (1:4), pa je u nokaut fazu takmičenja morao sa drugog mesta.