LIGA KONFERENCIJA: Vest Hem, AZ Alkmar, Nica i Anderleht u četvrtfinalu

Odigrane revanš utakmice

Vest Hem, AZ Alkmar, Nica i Anderleht u četvrtfinalu Lige konferencija Fudbaleri Vest Hema plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige konferencija, pošto su u revanš meču u Londonu pobedili AEK sa 4:0.Vest Hem je slavio i u prvom meču na Kipru sa 2:0.

Strelci za Vest Hem bili su Đanluka Skamaka u 21, Džerod Bouen u 47. i 49. i Sivin Mubama u 65. minutu.

AEK je od 44. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Gustavo.

AZ Alkmar je u revanšu na svom terenu pobedio Lacio sa 2:1, i ukupnim rezultatom 4:2 izborio plasman u četvrtfinale.

Poveo je Lacio golom Filipea Andersona u 21. minutu, da bi preokret i pobedu AZ Alkmaru doneli pogocima Jaspera Karlsona u 28. i Vangelisa Pavlidisa u 62. minutu.

Plasman u četvrtfinale obezbedila je i Nica, pobedivši moldavski Šerif na svom terenu sa 3:1. U prvom meču u Moldaviji Nica je slavila sa 1:0.

Golove za Nicu su postigli Gaetan Labord u 30, Terem Mofi u 53. i Bilal Bahrimi u 79. minutu.

Strelac za Šerif bio je Abdul Tapsoba u 54. minutu.

Anderleht je plasman u četvrtfinale ostvario, savladavši u gostima Viljareal sa 1:0. U prvoj utakmici u Briselu rezultat je bio nerešen 1:1.

Strelac pobedonosnog gola za Anderleht bio je Islam Slimani u 73. minutu.

Rezultati danas odigranih revanš utakmica osmine finala fudbalske Lige konferencija:Đurgarden - LEH 0:3 Sivaspor - FJORENTINA 1:4 Slovan - BAZEL 2:2, 1:4 (p) AZ ALKMAR - Lacio 2:1 NICA - Šerif 3:1 Viljareal - ANDERLEHT 0:1 VEST HEM - AEK Larnaka 4:0 *Velikim slovima ispisana su imena klubova koji su prošli u četvrtfinale.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige Evropa održaće se u petak u Nionu.