SRBIN SRUŠIO FAVORITA: Mašović za pobedu Bohuma protiv Lajpciga

bundesliga

Fudbaleri Bohuma pobedili su na svom terenu ekipu Lajpciga sa 1:0, u utakmici 25. kola nemačke Bundeslige.

Važnu pobedu Bohumu u borbi za opstanak doneo je srpski fudbaler Erhan Mašović pogotkom u 48. minutu.

Bohum je upisao osmu pobedu od početka šampionata i nalazi se na 14. mestu na tabeli sa 25 bodova, dok je Lajpcig treći sa 45 osvojenih bodova.

Istim rezultatom slavio je i Volfsburg protiv Štutgarta u gostima, a strelac jedinog gola bio je Omar Marmuš u 56. minutu. Volfsburg je sedmi na tabeli nemačkog šampionata sa 38 bodova, dok je Štutgart poslednji sa 20 bodova.

Fudbaleri Hofenhajma su na svom terenu pobedili Hertu sa 3:1. Posle šeste pobede u šampionatu, Hofenhajm je na 15. poziciji sa 22 boda, dok Herta ima bod manje i nalazi se 16. mestu.

Andrej Kramarić je dva puta bio siguran sa penala, u 24. i 37. minutu, a u strelce se upisao i Ila Bebu u 51. minutu. Jedini gol za Hertu postigao je Stevan Jovetić u 92. minutu.

Fudbaleri Augsburga i Šalkea odigrali su nerešeno 1:1.

Arne Majer je u 51. minutu doneo prednost Augsburgu, na asistenciju Ermedina Demirovića, koji je samo dva minuta kasnije dobio crveni karton. Konačan rezultat postavio je Marijus Bitler sa penala u 93. minutu.

Ekipa Augsburga je 12. tim lige sa 28 bodova, dok je Šalke pretposlednji sa sedam bodova manje.