OVO SE NIJE DESILO 18 GODINA! Ludilo u NAJVEĆOJ UTAKMICI u Holandiji i težak poraz za Tadića! Ajaks gubio, preokrenuo, pa izgubio!

KAPITEN

Kapiten reprezentacije Srbije, Dušan Tadić, postigao je gol u velikom derbiju holandskog fudbala, ali to nije bilo dovoljno da Ajaks izbegne poraz.

Čuveni "Klasiker", duel između Ajaksa i Fejnorda završen je pobedom gostiju rezultatom 3:2 i mogao bi da ima veliku ulogu u trci za titulu.

Neverovatan je podatak da je ovo prva pobeda u gostima protiv Ajaksa još od 2005. godine.

Tadić je u 37. minutu doneo prednost svom timu, nakon što je prethodno Himenez u petom minutu doneo prednost Fejnordu, a Alvarez izjednačio u 17. minutu.

Poluvreme je završeno rezultatom 2:1, ali već u 52. minutu Zimanski je doneo novo izjednačenje.

Lučarel Gertruida je u 86. minutu bio strelac pa je Fejnord tako uspeo da se vrati i osvoji tri izuzetno bitna boda.

Nakon utakmice 26. kola Fejnord ima 61 bod, a Ajaks 55, dva boda i utakmicu više od AZ Alkmara, a tri od PSV-a.

Do kraja sezone je ostalo da se odigra još osam kola.