NESTVARAN USPEH MILINKOVIĆ-SAVIĆA! Pocepao mrežu golčinom i UŠAO U ISTORIJU! Zbog ovoga ga u Italiji NIKADA neće zaboraviti! VIDEO

MAESTRO!

Reprezentativac Srbije, Sergej Milinković-Savić, postigao je prelep pogodak u 28. kolu Serije A i time ušao u istoriju Lacija.

Lacio je gostovao Monci i ostvario je pobedu rezultatom 2:0.

"Nebesko plavi" su na poluvremenu imali prednost od 1:0 pošto je Pedro bio strelac u 13. minutu.

Na vreme su Rimljani u nastavku stigli i do drugog pogotka i to upravo preko srpskog fudbalera.

Milinković-Savić je u 56. minutu fenomenalno izveo slobodan udarac sa više od 20 metara udaljenosti, a loptu je poslao u sam ugao gola, pa golman Di Gregorio nije imao nikakve šanse.

Sergej je postigao 65. gol u dresu Lacija u svim takmičenjima i tako je prestigao Gorana Pandeva i postao najbolji strani strelac u istoriji kluba.

Takođe, prestizanjem čuvenog Makedonca, Milinković-Savić je stigao do top 10 strelaca, a ispred njega se sada nalazi devet italijanskih fudbalera.

Posle 28. kola Lacio će biti na drugom mestu Serije A sa 55 bodova.