ŠAMPION PONIZIO BUDUĆEG ŠAMPIONA! Pukla BRUKA: Milan DEKLASIRAO Napoli na gostovanju!

SERIJA A

Fudbaleri Milana deklasirali su Napoli na gostovanju sa 4:0 u derbi meču 28. kola Serije A.

Aktuelni prvak je tako pokazao klasu i ponizio po svemu sudeći budućeg šampiona.

Dva gola postigao je Rafael Leao u 17. i 59 minut. Pogotke su još postigli Dijaz u 25. i Selemakers u 67. minutu.

Napoli

Milan je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede, a posle 15. pobede u ligi zauzima treće mesto na tabeli sa 51 bodom, jednim više od Intera i Rome koji zauzimaju četvrto i peto mesto.

Napoli je pretrpeo treći poraz u ligi i prvi je na tabeli sa 71 bodom, 16 više od drugoplasiranog Lacija.

To je bila prva od tri utakmice koje će dva kluba odigrati za kratko vreme, pošto se Milan i Napoli sastaju i u četvrtfinalu Lige šampiona, u utakmicama koje su na programu 12. i 18. aprila.