ŠOK U MADRIDU: Viljareal posle preokreta pobedio Real, Barselona hladi šampanjac

La liga

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras na gostovanju Real Madrid sa 3:2, u utakmici 28. kola španske Primere.

Pau Tores je autogolom u 16. minutu doveo aktuelne prvake Španije u vođstvo, da bi izjednačenje Viljarealu doneo Samjuel Čukvueze u 39. minutu.

Madridski tim je do nove prednosti došao u 48. minutu golom Vinisijusa Žuniora, a u nastavku Viljareal pravi preokret.

Prvo je rezultat izjednačio Hose Luis Morales u 71. minutu, a pobedu svojim drugim golom donosi Čukvueze devet minuta kasnije.

Glavni sudija je u 82. minutu pokazao na penal za Real Madrid, nakon što je rukom u kaznenom prostoru igrao Aisa Mandi, ali je odluka poništena posle gledanja VAR-a.

Real Madrid je upisao prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu. Madridski klub na drugom mestu ima 59 bodova, odnosno zaostaje 12 bodova za vodećom Barselonom, uz utakmicu više.

Viljareal posle trećeg vezanog trijumfa zauzima peto mesto sa 47 bodova.

U sledećem kolu Real Madrid gostuje Kadizu, dok Viljareal dočekuje Valjadolid.