JOVANOVIĆ HEROJ ZELENOG DELA ATINE: Srbin sa Panatinaikosom srušio Olimpijakos i udaljio ga od titule VIDEO

Tresla se Grčka

Fudbaleri Panatinaikosa savladali su na svom terenu u najvećem derbiju Grčke Olimpijakos sa 2:0 (2:0).

Posle 30. kola tim kojeg sa klupe predvodi srpski stručnjak Ivan Jovanović stekao je šest bodova prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona, i šest kola pre kraja znatno ga udaljio iz trke za šampionsku titulu.

Panatinaikosu u finišu prvenstva predstoji velika borba sa ekipom AEK-a, koja ima takođe 69 bodova. Olimpijakos ima 63, a PAOK 60.

Već u narednom kolu sledi derbi vodeće četvorke. Olimpijakos dočekuje AEK, a Panatinaikos gostuje PAOK-u.

Ivan Jovanović, Panatinaikos

Panatinaikos je u derbiju odigranom na stadionu "Apostolos Nikolaidis" posveo golom Slovenca Andraža Šporara u 28. minutu posle velike greške odbrane Olimpijakosa. Gosti su zapečatili svoju sudbinu autogolom Jusufa El-Arabija u 36. minutu.

Olimpijakosu je ovo prvi poraz od oktobra prošle godine i niza od 21 utakmice bez poraza.