LIVERPUL DEKLASIRAO LIDS: Dobri, stari Redsi naneli istorijski poraz Ludoj družini

Premijer liga

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na gostovanju ekipu Lidsa sa 6:1, u utakmici 31. kola Premijer lige.

Liverpul je u vođstvo doveo Kodi Gakpo u 35. minutu, da bi četiri minuta kasnije rezultat povećao Mohamed Salah.

Dva minuta u drugom delu meča bilo je dovoljno da Lids smanji preko Luisa Sinistere, dok je u nastavku Liverpul sa četiri gola stigao do ubedljive pobede.

Prvo je gol postigao Diogo Žota u 52. minutu, a devet minuta kasnije zbog ofsajda je poništen gol Salaha.

Egipatski napadač je svoj drugi gol ipak postigao u 64. minutu, a dvostruki strelac u pobedi svog tima bio je i Žota, koji se ponovo upisao u strelce u 74. minutu.

Konačan rezultat postavio je Darvin Nunjes u 90. minutu.

Liverpul je prekinuo niz od četiri meča bez pobede i sada na osmom mestu ima 47 bodova. "Luda družina" iz Lidsa posle drugog poraza zaredom zauzima 16. mesto sa 29 bodova.

U sledećem kolu Liverpul dočekuje Notingem Forest, dok Lids gostuje Fulamu.