HET-TRIK BUKARIJA, ZVEZDA JE ŠAMPION! Crveno-beli RAZBILI TSC odbranili TITULU i obezbedili plasman u Ligu šampiona!

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su TSC u utakmici 1. kola plej-ofa rezultatom 4:1

Zvezda je tako i matematički obezbedila titulu sa 85 bodova, čak 23 više od drugoplasiranog TSC koji ima 62.

Gosti su poveli golom Đakovca sa penala u 21. minutu ali to je bilo sve od njih.

Zvezda je napadala i promašivala, a izjednačenje je doneo Bukari u nadoknadi prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, rapsodija, starog,novog šampiona.

Još dva pogotka Bukarija u 61. i 75 minutu i projektil Kange u 69. minutu za ubedljivu pobedu crveno-belih.

Ovo je šesta uzastopna titula Zvezde, čime su crveno-beli obezbedili direktan plasman u Ligu šampiona.

Crveno-belima je ovo a 34. titula u istoriji kluba.

1 / 11 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90. minut - KRAJ UTAKMICE, ZVEZDA JE ŠAMPION!

85. minut - Velika prilika za Mituljkića nakon asistencije Azarova. ali je mladi igrač slabo zahvatio loptu

81. minut - Sve je ovde jasno i jedni drugi jedbva čekaju kraj meča.

75. minut - GOL, 4:1, BUKARI! Ponovo sjajni Bukari nakon asistencije Ivanića.

Zvezda

69. minut - GOL , 3:1, KANGA! Nova sjajna asistencija Pešića, povratna lopta za Kangu, koji sa ivice šesnaesterca šalje porojektil u rašlje Ilića

66. minut - Ne predaje se TSC, gosti napadaju, žele do izjednačenja.

61. minut - GOL, 2:1, BUKARI! Sjajno je Pešić oduzeo loptu Kuveljiću na sredini terena, spojio sa golom Bukarija, koji rezantnim udarcem matira Ilića

59. minut - TSC sve opasniji, gosti vrebaju iz kontre

53. minut - Pešić je postigao gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda

51. minut - Velika prilika za TSC, centrirao je Cvetković, a Jovanović traljavo šutirao iz izgledne situacije

49. minut - Ista slika i u nastavku, inicijativa Zvezde

46. minut - Utakmica je nastavljena, na Marakani je prisutno oko 15 hiljada gledalaca

Zvezda

Prvo poluvreme:

45+2 minut - Završeno je prvo poluvreme

45 +1 minut - GOL, 1:1, BUKARI. Nakon asistencije Ivanića sjajan šut Bukarija , poslao je loptu pod prečku nemoćnog Ilića

44. minut - Pokušao je i Kanga iz voleja, preko gola

41. minut- Dobar pokušaj Azarova, pored gola

38. minut - Zvezda uporno pokušava, TSC odlično organizovan.

32. minut- Velika inicijativa Zvezde, ređaju se šanse pred golom TSC-a

26. minut - Neverovatno, nova prečka ponovo Mijailović sjajan šut iz daljine, velika inicijativa crveno-belih

22. minut - Azarov pogađa prečku, Zvezda je mogla ekspresno do izjednačenja

21. minut - GOL, 0:1, ĐAKOVAC! Dosuđen je penal za TSC nakon što je Borjan oborio Jovanovića. Đakovac pod prečku, gosti vode.

18. minut - Sjajan udarac Kataija iz mesta, pogađa stativu.

16. minut - Crveno-beli pritiskaju, dobar pokušaj Mijailovića iz daljine

11. minut - TSC je postigao pogodak, ali je opravdano poništen zbog ofsajda Jovanovića

7. minut - Obostrano otvoren meč na Marakani

3. minut - Zvezda je krenula ofanzivno od starta u želji da što pre zatrese mrežu gostiju, TSC preti iz kontre.

1. minut - Utakmica je počela

Trostruki jubilej na Marakani. Borjan , Katai i Dragović igraju jubilarnu utakmicu u crveno-belom dresu.

1 / 3 Foto: Starsport

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Vigo, Eraković, Dragović, Azarov – Mijailović, Kanga – Bukari, Ivanić, Katai – Pešić.

TSC (5-3-2): V. Ilić – Cvetković, Antonić, Ćalušić, Stojić, Petrović – Kuveljić, Đakovac, L. Ilić – Jovanović, Vukić.

Stadion: Marakana

Sudija: Srđan Jovanović

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju TSC u utakmici 1. kola plej ofa Superlige Srbije.

Zvezda je prva na tabeli sa 82 boda, čak 20 više od drugoplasiranog TSC-a, i dovoljan joj i bod da matematički overi šestu uzastopnu titulu.

Miloš Milojević

Trener crveno-belih Miloš Milojević oprezan je pred ovaj meč.

- Uvek idemo na pobedu, a ni ovog puta neće biti promene kada je to u pitanju. Pitamo se, ali se pita i protivnik, međutim, daćemo sve od sebe da iskoristimo prvu meč loptu i osvojimo titulu - rekao je Milojević, a onda analizirao TSC:

- Rival će probati da pobedi, kao i uvek. Pratio sam im utakmice, igraju dobro, imaju kontinuitet od godinu i po dana gde nastupaju u identičnom sastavu, uigrani su. Ne mislim da će srljati, ali će pokušati da nas kazne i osvoje tri boda. Dobro su izbalansirani, sem dvojice mladih igrača, svi drugi su u dobrim takmičarskim godinama, a trener Lazetić ih je sjajno posložio. Prete brzinom, posedom, prekidom, kažem, vidi se pečat trenera i ukomponovanost.

Nema nameru strateg Zvezde da mnogo rotira.

- Mislim da je momenat posle pauze i dobrog perioda rada da u najkvalitetnijem sastavu odigramo dve, tri utakmice. Uvek ima malo rotacija, ali neću menjati kompletnih 11 igrača, možda nekoliko.

Žarko Lazetić

Sa druge strane trener fudbalera TSC iz Bačke Topole Žarko Lazetić rekao je da će njegova ekipa igrati hrabro i pokušati da se suprotstavi Crvenoj zvezdi.

"Znamo koliko je njihov stadion težak za igranje i koliko kvalitetnu ekipu imaju. Izdvojio bih Kataija i Ivanića, koga cenim kao igrača i pre svega osobu, za koje mislim da spadaju u najbolje fudbalere lige, koji uvek blistaju na utakmicama protiv TSC-a. Naravno, tu je i Dragović u odbrani, ali i svi ostali izuzetno kvalitetni pojedinci, reprezentativci i igrači koji su dokazali da mogu da igraju na mnogo višem nivou od ovog u našoj ligi", naveo je Lazetić.

Delije

Klub očekuje dolazak velikog broja navijača na popularnu Marakanu. Cene karata su popularne, a za decu uzrasta do 12 godina ulaz je besplatan. Za mališane će biti organizovana i nagradna igra.

Već u sledećem kolu, u sredu, 26. aprila, fudbaleri Crvene zvezde igraće 170. večiti derbi, kada će gostovati Partizanu na stadionu u Humskoj.

Ta utakmica će najverovatnije biti igrana bez publike, pošto će crno-beli biti kažnjeni od FSS zbog prekida utakmice protiv Čukaričkog.

Zanimljivo je da bi eventualna pobeda Zvezde odgovarala i Partizanu koji zaostaje sa TSC-om i Čukaričkim, pet bodova u borbi za drugo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Utakmica se igra na stadionu " Rajko Mitić" sa početkom u 18 časova.